GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep/Şehitkamil'de 4+1 daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01010441
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : GÜVENEVLER MAH. / ATATÜRK
Oda Sayısı : 4+1
: 210
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 13.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/56100 Esas
Muhammen Bedeli
:
474,377 TL
Birinci Satış Günü
:
07.08.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
02.09.2019 10:00
Satış Yeri
:
Gaziantep Adliyesi Belediye mezat salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2016/56100 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Gaziantep ili, Şehitkamil ilçesi, Güvenevler mah. ada 3115, parsel: 8 de kayıtlı bulunan parselin tamamı 2.553,81 m2 olan cinsi tapu kayıtlarında arsa olarak belirtilen kurulan kat irtifakına göre parsel içerisinde b bloktaki 62/4200 arsa paylı zemin kattaki 1 nolu. bağımsız bölüm. İmar durumu :3115 ada, 8 parseldeki taşınmaz imar planında , ayrık nizam üç katlı konut yapı adasına geldiği belirtilmektedir. bina bodrum+ zemin +4 normal katlı olmak üzere toplam 6 katlı betonarme binadır.zemin kattaki (yerinde 1. kat) 1 bağımsız bölüm nolu (daire no: 1) güney-doğu-batı cephesindeki dairede: dört oda, misafir salonu (antre, banyo, lavabo, wc, iki adet balkon bulunmaktadır.) ve müştemilatlarından oluşmaktadır. Mesken olarak düzenlenmiş dairenin duvarları ince sıva üzerine macunlu boya yapılmıştır. Dairenin salon ve oda tabanları ahşap laminat parke, ıslak zemin tabanları granit seramik kaplama yapılmıştır. ıslak hacim duvarları fayans kaplama yapılmıştır. Kapılar ahşap, pencere doğramaları PVC olup çift camlıdır. Dairenin elektrik ve suyu mevcut olup, yerinde yapılan ölçümde toplam inşaat alanı brüt 210,00 m2, net alanı ise 175,00 m2 'dir. Taşınmazın olduğu bina kaloriferli ve asansörlüdür. Her katta 2 daire bulunmaktadır. Bina yaklaşık 13-14 yıllıktır. Tramvay hattına yakındır. Her türlü Belediye ve Sosyal hizmetlerden tam olarak yararlanmaktadır. Taşınmazın arsası imar parseldir. Adresi; Atatürk mahallesi, 01128 nolu sokak, no: 3, Ulukuş apt, kat: 1, daire: 1 Şehitkamil / G. ANTEP
Kıymeti: 474.377,85 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazıldığı gibidir.
1. Satış Günü : 07/08/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 02/09/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Gaziantep Adliyesi Belediye mezat salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/56100 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.11/06/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR