GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep/Şehitkamil'de 4+1 daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01010163
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : 15 TEMMUZ MAH. / ATATÜRK
Oda Sayısı : 4+1
: 243
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 12.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/134514 Esas
Muhammen Bedeli
:
670,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.07.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
23.08.2019 11:20
Satış Yeri
:
Gaziantep Adalet Sarayı Mezat Salonu Şehitkamil // GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2016/134514 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Satışa Konu Taşınmaz; Kayıtlara ve Bilirkişi Raporlarına Göre; 3.şahıs adına kayıtlı olarak Tasarrufun İptali Davasına Konu edilen ve tasarrufu iptal edilen; Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, 15 Temmuz Mah., 10 Cilt, 933 Sayfa, 3369 Ada, 5 Parselde Kayıtlı, 1.394,04 m² Yüzölçümlü Ana Taşınmaz Üzerindeki Yapıların 3.Kat, 5 Nolu Bağımsız Bölümünde Yer Alan Mesken Vasıflı, Tam Hisseli, 90/1392 Arsa Paylı Taşınmazdır. Yerinde yapılan incelemelerde, Asansörün mevcut olduğu binanın dış cephesi silikon boyalıdır. Açık ve kapalı otopark imkânı bulunan binada, ısınma merkezi kalorifer sistemi ile sağlanacak şekilde tesisat bulunmaktadır. Mesken, bina girişinin zemin kattan verildiği binanın, bina girişine göre 3 kat üstte, ön tarafta, güney, doğu ve batı cephede yer almaktadır. Kat irtifakına esas mimari projesi kat planı üzerinden yapılan hesaplamada meskenin brüt alanı ~215 m² olup mahallinde yapılan incelemede ise ~243 m² olduğu tespit edilmiştir. Onaylı mimari projesine göre 4 oda, salon, mutfak, Lv-wc, antre, hol, banyo ve 2 balkon bölümlüdür. Meskenin zeminleri mutfak,antre,hol,salon ve odalarda granit seramik kaplı, ıslak hacimlerde seramik kaplıdır. Duvarları sedef boyalı, tavanları ıslak hacimler dışında kartonpiyer uygulamalıdır. Banyoda hilton lavabo, klozet ve duşakabin mevcuttur. İç kapılar ahşap, pencereler PVC doğramadır. Dış kapısı çelik kapı olan meskende merkezi kalorifer sistemi mevcuttur. Mesken projesi ile konum olarak uyumlu iken alan, mimari plan ve taşıyıcı sistem olarak uyumlu olmadığı görülmüştür.
DİKKAT: İhale Katılımcıları ve Muhtemel Alıcıları tüm açıklamaları, şerh-irtifak-beyanlar hanesindeki bilgileri ve neticelerini baştan kabul etmiş sayılırlar...
Adresi : Osmangazi Mah. Vehbi Dinçerler Cad. Kültür Sitesi A Blok, Apt. No:32, D:5 Merkez / GAZİANTEP
Yüzölçümü : 243 m2 (Mevcuttaki Brüt m²'si olup, Projede Brüt 215 m²'dir.)
Arsa Payı : 90/1392
Kıymeti : 670.000,00 TL
KDV Oranı : % 8 (Cumhurbaşkanlığı Kararı İle KDV İndirimi Uygulanmakta Olup, İhalenin Kesinleşme Tarihindeki Geçerli Tarife Dikkate Alınacaktır.)
İmar Durumu : İmar Planında; Ayrık Nizam, 5 Katlı Konut Yapı Adasında Kaldığı Belirtilmiştir.
Kaydındaki Şerhler : Şerh-Beyan-İrtifak Hanesinde: 1- 08.10.2010 tarih ve 15891 yevmiyeli 08.10.2010 tarihli Yönetim Planı, 2-21.02.2013 tarih ve 5478 ve 5479 yevmiyeli AT. KM.ne Çevrilmiştir beyanları bulunmaktadır. Taşınmaz dosyamızdan Tasarrufun İptali Davasından kaynaklı olarak hacizlidir ve Satış Dosyamız G.Antep 8.Asliye Hukuk Mah.nin 2017/95 E. 2018/372 K. Sayılı Tasarrufun İptali Davasının Devamı Mahiyetindedir. Taşınmaz dosyamızdan hacizlidir ve satış hazırlama tarihi itibariyle taşınmaz kaydı üzerinde başkaca icra dosya haciz şerhleri ile dosya alacaklısı bankanın ayrıca takip başlatılmamış ipotek şerhleri bulunmaktadır ve ipotek alacaklısı taraf olarak ipotek bedelleri altında satışa muvafakat edilmiştir.
1. Satış Günü : 24/07/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 23/08/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : Gaziantep Adalet Sarayı Mezat Salonu Şehitkamil // GAZİANTEP

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/134514 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/05/2019
İİK m.126)(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.
*** İş bu satış gazete ilanı tebliğ yapılamayan tüm ilgililere ve taraflara tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR