GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gaziantep/Şehitkamil'de 4+1 daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980977
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : ATATÜRK MAH. / ATATÜRK
Oda Sayısı : 4+1
: 200
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 13.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/66972 Esas
Muhammen Bedeli
:
590,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.05.2019 14:40
İkinci Satış Günü
:
26.06.2019 14:40
Satış Yeri
:
Gaziantep Adalet Sarayı Mezat Salonu Şehitkamil // GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2017/66972 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Satışa Konu Taşınmaz; Kayıtlara ve Bilirkişi Raporlarına Göre; 3.şahıs adına kayıtlı olarak Tasarrufun İptali Davasına Konu edilen ve Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi 17.Hukuk Dairesinin Kararı ile tasarrufu iptal edilen ve dosya alacaklı tarafına haciz ve satış yetkisi verilmiş olan; Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, Güvenevler Mah., 226 Cilt, 22232 Sayfa, 3119 Ada, 21 Parselde Kayıtlı, 1.238,00 m² Yüzölçümlü Ana Taşınmaz Üzerindeki Yapıların 4.Kat, 8 Nolu Bağımsız Bölümünde Yer Alan Mesken Vasıflı, Tam Hisseli, 100/1400 Arsa Paylı Taşınmazdır. Yerinde yapılan incelemelerde, Mahallinde Atatürk Mahallesi sınırları içerisinde bulunan ana parsel, konum olarak Hasan Celal Güzel Caddesine cephelidir. Mesken bulunduğu binanın girişine göre 4. kat arka tarafta güney, batı ve doğu cephede kalmaktadır. Taşınmazın bulunduğu Atatürk Mahallesi konut ve ticaret fonksiyonlu gelişmiş olup sosyal alan, yeşil alan, eğitim ve sağlık alanlarına yakın konumdadır. Bölgede altyapı ve ulaşım sıkıntısı bulunmamaktadır. Meskenin bulunduğu bina şehir merkezinin 4 km kuzeybatısında bulunmaktadır. Mesken bulunduğu binanın 4.katında, 4 oda, salon, mutfak, banyo, antre, kiler, ebeveyn duş ve 2 balkon bölümünden ve brüt 200 m² alandan oluşmaktadır. Binada asansör mevcuttur. Meskenin zeminleri salon ve odalarda laminant parke, ıslak hacimlerde seramik kaplıdır, duvarlar kağıt kaplama, ıslak hacimlerde fayans kaplı olup tavanlar plastik boyalı kartonpiyerlidir. İç kapılar ahşap, pencereler PVC doğramadır. Mutfakta ahşap dolap ve granit tezgah mevcuttur. Daire giriş kapısı çelik kapı olup ısınma doğalgaz bireysel kombi ile sağlanmaktadır. Meskenin 5 yıllık binada bulunduğu görülmüş olup yıpranma payı % 6 olarak dikkate alınmıştır. Mesken ve bulunduğu ana yapının 4/A yapı sınıfında inşa edildiği tespit edilmiştir.

DİKKAT: İhale Katılımcıları ve Muhtemel Alıcıları tüm açıklamaları, şerh-irtifak-beyanlar hanesindeki bilgileri ve neticelerini baştan kabul etmiş sayılırlar...

Adresi : Atatürk Mah. Hasan Celal Güzel Cad. Beyaz İnci Apt. Bina No:87, K:4, D:8 Merkez / GAZİANTEP

Yüzölçümü : 200 m²

Arsa Payı : 100/1400

İmar Durumu : İmar Planında; Ayrık Nizam 5 Katlı Konut Yapı Adasına Geldiği Belirtilmiştir.

Kıymeti : 590.000,00 TL

KDV Oranı : % 8 (Cumhurbaşkanlığı Kararı İle KDV İndirimi Uygulanmakta Olup, İhalenin Kesinleşme Tarihindeki Geçerli Tarife Dikkate Alınacaktır.)

Kaydındaki Şerhler : Şerh-Beyan-İrtifak Hanesinde: 1- 26.02.2007 tarih ve 3877 yevmiyeli 23.02.2007 tarihli Yönetim Planı şerh beyanları bulunmaktadır. Taşınmaz dosyamızdan Tasarrufun İptali Davasından kaynaklı olarak hacizlidir ve Satış Dosyamız G.Antep 7.Asliye Hukuk Mah.nin 2017/241 E. 2018/198 K. ve Gaziantep Bölge Adliye Mah. 17.Hukuk Dairesinin 2018/1299 E. 2018/1339 K. Sayılı Tasarrufun İptali Davasının Devamı Mahiyetindedir. Satış hazırlama tarihi itibariyle taşınmaz kaydı üzerinde başkaca icra dosya haciz şerhleri bulunmamaktadır.

1. Satış Günü : 31/05/2019 günü 14:40 - 14:50 arası

2. Satış Günü : 26/06/2019 günü 14:40 - 14:50 arası

Satış Yeri : Gaziantep Adalet Sarayı Mezat Salonu Şehitkamil // GAZİANTEP

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/66972 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/04/2019
İİK m.126)(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.
*** İş bu satış gazete ilanı tebliğ yapılamayan tüm ilgililere ve taraflara tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR