GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gaziantep/Şehitkamil'de 4+1 daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980970
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : SARIGÜLLÜK MAH. / EMEK
Oda Sayısı : 4+1
: 220
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 7
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 13.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/3597 Talimat
Muhammen Bedeli
:
523,938 TL
Birinci Satış Günü
:
22.05.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
17.06.2019 09:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2017/3597 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Gaziantep ili , Şehitkamil ilçesi, Sarıgüllük mahallesi , ada 312 . parsel 574'de kayıtlı bulunan, parselin tamamı 1.176.00 m2 olan, cinsi tapu kayıtlarında arsa olarak belirtilen. Kurulan kat irtifakına göre parsel içerisinde 130/ 1439 arsa paylı 2. kattaki 14 bağımsız bölüm nolu (Daire: 3) meskenin tamamının borçlu adına kayıtlı olduğu anlaşılmıştır. Taşınmazın cinsi tupu kayıtlarında her ne kadar arsa olarak belirtilmiş ise de parselin üzerinde toplam 7 katlı betonarme karkas bina bulunduğu tespit edilmiştir. Kat irtifakında belirtildiği gibi hali hazır yerinde, 2 kattaki , 14 bağımsız bölüm nolu ( 3 kapı nolu daire) kuzey- doğu- batı cepheli mesken olduğu görülmüştür. Meskende 1 salon , 4 oda .mutfak, antre,banyo .lavabo . vvc, kiler mahalleri bulunmaktadır. Dairenin 2 balkonu bulunmaktadır.Mesken olarak düzenlenmiş dairenin duvar tan ince sıva üzerine macunlu yağlı boya yapılmıştır. Antre, oturma odası, salon duvarları ayrıca ithal duvar kağıdı ile kaplanmıştır. Dairenin salon ve oda tabanları ahşap parke. ıslak zemin tabanları granit seramik kaplama yapılmıştır. Mutfak , banyo wc- lavabo duvarları tavana kadar fayans kaplama, yapılmıştır. Antre, salon, .mutfak tavanları bant şeklinde alçı asma tavan olup ışıklandırma yapılmıştır. Diğer hacimler normal alçı kartonpiyer yapılmıştır Kapılar ahşap , tencere doğramaları PVC.7 olup çift camlıdır. Mutfak dolapları hazır mutfak montajlıdır.Dairenin elektrik ve Suyu mevcut olup , toplam inşaat alanı brüt 220,00 m2 , net alanı ise 190,00 m2 dir.Dava konusu taşınmazın olduğu bina kaloriferli ve asansörlüdür, iler katta 2 daire bulunmaktadır. Bina yaklaşık 21-22 yıllık olup yıpranması % 25 olarak düşülecektir.Taşınmaz Şehir merkezinin yaklaşık 1,5-2 km. batısında bulunmakta olup. Zübeyde hanım bulvarının yaklaşık 200m kuzeyinde * Ali Nadir Ünler bulvarının yaklaşık 250m doğusunda olup. Barlas caddesine cephelidir.Taşınmaz her türlü belediye ve sosyal hizmetlerden tam olarak yararlanmaktadır. Çevresi tamamen imarlı yapılaşmıştır. Taşınmazın bulunduğu yer, modem ve imarlı, çok katlı yapılaşması sebebiyle ve temiz havası nedeniyle şehrm tercih edilen bir bölgesinde bulunmaktadır. Mahalli adresi ; Sarıgüllük mahallesi, Barlas caddesi , no: 13 ,M. Akif Kervatıcıoglu apt. kat.2 , Daire : 3 Şehitkamil /Gaziantep

İmar Durumu :Şehitkamil İlçe Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 05/01/2018 tarih ve E 532 sayılı yazısında görülece üzere 574 parseldeki taşınmazın imar planında ayrık nizam dört katlı konut yapı adasına denk gelmektedir.
Kıymeti : 523.938,55 TL
KDV Oranı : %8 (Cumhurbaşkanlığı Kararı İle KDV İndirimi Uygulanmakta Olup, İhalenin Kesinleşme Tarihindeki Geçerli Tarife Dikkate Alınacaktır.)
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 22/05/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 17/06/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3597 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR