GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gaziantep/Şehitkamil'de 4+1 daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979383
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : EMEK MAH. / EMEK
Oda Sayısı : 4+1
: 280
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 11.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/64060 Esas
Muhammen Bedeli
:
662,668 TL
Birinci Satış Günü
:
31.05.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
28.06.2019 11:20
Satış Yeri
:
Gaziantep Adalet Sarayı Mezat Salonu Şehitkamil // GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

2017/64060 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Satışa Konu Taşınmaz; Kayıtlara ve Bilirkişi Raporlarına Göre; Borçlulardan olan yada borçlu lehine ipotek veren yada ipotekli taşınmazı ipotek şerhi ile birlikte borçludan satın alan 3.şahıs adına kayıtlı; Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, Emek Mah., 3. Çatalkoz Mevkii, 54 Cilt, 5283 Sayfa, 1722 Ada, 3 Parselde Kayıtlı, 3.234,97 m² Yüzölçümlü Ana Taşınmaz Üzerindeki Yapıların A Blok, Zemin Kat, 2 Nolu Bağımsız Bölümünde Yer Alan Mesken Vasıflı, Tam Hisseli, 110/3232 Arsa Paylı Taşınmazdır. Yerinde yapılan incelemelerde, Mesken Duısburg Sitesi A Bloktadır, bulvara doğrudan cepheli olması nedeniyle ulaşımı kolaydır, Hükümet Konağına yaklaşık 3,5 km mesafededir, alt yapısı tamdır, belediye ve sosyal hizmetlerden tümüyle yararlanmaktadır, modern ve imarlı yapılaşması ile konut açısından en tercih edilen bir bölgede bulunmaktadır, mesken güney-doğu-batı cephelidir, meskenin girişindeki antrenin sağında mutfak ile oturma odası, karşıda salon vardır, antreden sola açılan koridorda 3 yatak odası, wc, lavabo, banyo bulunmaktadır, meskenin 2 adet balkonu vardır, meskenin bulunduğu bina kaloriferli ve asansörlüdür, salon oturma odası ve 3 yatak odasının zeminleri laminant parke, ıslak hacimler ise seramik kaplıdır, antre, mutfak, oturma odası ile salon alçı asma tavanlı ve spot ışıklandırmalıdır, diğer hacimler ise alçı kartonpiyerlidir, duvarlar kağıt kaplamalıdır, mutfak tezgah üstüne kadar, banyo ve wc duvarları tavana kadar fayanstır, pencereler çift camlı pvc doğramadır. Taşınmaz yaklaşık 10 yıllık olup yıpranma payı %10 olarak alınmıştır.Meskenin brüt alanı 280 m² iken net kullanım alanı 235 m²'dir. Mesken ve bulunduğu ana yapının 4/A yapı sınıfında, inşa edildiği tespit edilmiştir.
DİKKAT: TAŞINMAZIN KIYMET TAKDİRİ TARİHİ 09.06.2017 OLUP, 09.06.2019 TARİHİ İTİBARİYLE SÜRESİ DOLARAK DÜŞECEK OLDUĞUNDAN, TAŞINMAZ 1.ARTIRMADA İHALE EDİLEMEZ İSE, 2.ARTIRMA TARİHİ İTİBARİYLE KIYMET TAKDİRİ DÜŞMÜŞ OLACAĞINDAN 2.ARTIRMA YAPILMAYARAK SATIŞIN DÜŞÜRÜLMESİNE KARAR VERİLECEKTİR.
DİKKAT: İhale Katılımcıları ve Muhtemel Alıcıları tüm açıklamaları, şerh-irtifak-beyanlar hanesindeki bilgileri ve neticelerini baştan kabul etmiş sayılırlar...
Adresi : Fatih Mah. 22032 Nolu Sok. No:1/A, Duısburg Sitesi A Blok, K:1, D:2 Merkez / GAZİANTEP
Yüzölçümü : 235 m2 (Net Kullanım Alanı Olup, Brüt 280 m²'dir.)
Arsa Payı : 110/3232
Kıymeti : 662.668,33 TL
KDV Oranı : % 8 (Cumhurbaşkanlığı Kararı İle KDV İndirimi Uygulanmakta Olup, İhalenin Kesinleşme Tarihindeki Geçerli Tarife Dikkate Alınacaktır.)
İmar Durumu : İmar Planında; Ayrık Nizam 4 Katlı Konut Yapı Adasına Gelmekte Olduğu Belirtilmiştir.
Kaydındaki Şerhler : Şerh-Beyan-İrtifak Hanesinde: 1- Bila tarih ve Bila yevmiyeli 03.04.2006 tarihli Yönetim Planı beyanları bulunmaktadır. Taşınmaz dosyamızdan İpoteklidir ve satış hazırlama tarihi itibariyle taşınmaz kaydı üzerinde başkaca icra dosya haciz ve kamu kurum haciz şerhleri bulunmaktadır..
1. Satış Günü : 31/05/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 28/06/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : Gaziantep Adalet Sarayı Mezat Salonu Şehitkamil // GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/64060 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.08/04/2019
İİK m.126)(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.
*** İş bu satış gazete ilanı tebliğ yapılamayan tüm ilgililere ve taraflara tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR