GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep/Şehitkamil'de 330 m² dubleks daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01040469
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : GAZİ MAH. / EMEK
Oda Sayısı : 6+2
: 330
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 21.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/148008 Esas
Muhammen Bedeli
:
666,312 TL
Birinci Satış Günü
:
15.10.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
11.11.2019 10:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

2018/148008 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Gaziantep İl, Şehitkamil İlçe, 274 Ada, 3 Parsel, GAZİ Mahalle/Köy, Taşınmazın cinsi tapu kayıtlarında belirtildiği gibi kat irtifakına binaen yerinde Yedi Garaj Bir Dükkan Onbir Meskenli Kargir Apartman olduğu görülmüştür. Dava konusu meskenin olduğu bina toplam 7 Kattan inşa edilmiştir. Mesken doğalgaz kombi ile ısınmaktadır. Rapora konu taşınmazın olduğu parselde11 adedi mesken olmak üzere toplam 19 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Rapora konu meskenin yaşı yaklaşık 16-25 yıl arası olup, iç dekorasyonu dikkate alınarak yıpranma payı % 15 olarak düşülecektir. Taşınmaz, 5. Kat Ve Çatı katında eklentili olup 6 oda 1 salon 2 banyo, 2 Mutfak, 2 balkon 2 wc ve teras hacimlerinden oluşmaktadır. Yapı onaylı projeye göre 60 m2 büyütülerek yaklaşık 330 m2 genişliğe ulaşmıştır.Yerler kısmen parke, kısmen granit seramikten ve mermerden inşa edilmiştir. Duvarlarda sedef boya ve duvar kağıdı kullanılmıştır. İç kapılar ahşap doğramalı ve pencereler pvc olup çift camlı inşa edilmiştir. Mesken, asansör çıkışına göre solda konumlu ve kapı numarası 11 olarak geçmektedir. Taşınmaz, şehir merkezinin yaklaşık 2,2 km batısında bulunmakta olup. Her türlü belediye ve sosyal hizmetlerden tam olarak yararlanmaktadır. Çevresi tamamen imarlı ve çoğunlukla konut olarak yapılaşmıştır. Taşınmaz Masal parkı ve Kavaklık parkı manzaralıdır. Taşınmazın olduğu bina Zübeyde Hanım Caddesi üzerindedir ve Tramvay hattı önünden geçmektedir. Ve parselin yaklaşık 600 m güneydoğusunda Sankopark AVM bulunmaktadır . Mahalli adresi; GAZİ Mah. ZÜBEYDE HANIM Bul. ONAT APT. Sit. No: 40 / 11 ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP 'tir. İmar Durumu: Gaziantep ili, Şehitkamil İlçesi, Gazi mahallesi , ada 274 parsel 3’ de kayıtlı 1.003,00 m2 arsa imar planında Ayrık nizam 4 katlı konut yapı adasına geldiği ve emsalinin 1.80 olduğu belirlenmiştir.
Arsa Payı : 215/2400 Kıymeti : 666.312,17 TL

KDV Oranı : %8

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydının beyanlar hanesinde :Y.PLANI:22/06/2000
1. Satış Günü : 15/10/2019 günü 10:20 - 10:30 arası

2. Satış Günü : 11/11/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
DİKKAT: İhale Katılımcıları ve Muhtemel Alıcıları tüm açıklamaları, şerh-irtifak-beyanlar hanesindeki bilgileri ve neticelerini baştan kabul etmiş sayılırlar...
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/148008 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.08/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR