GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep Şehitkamil'de 3+1 daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01131883
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : BEYLERBEYİ MAH. / BEYLERBEYİ
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Bulunduğu Kat : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 14.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/116629 ESAS
Muhammen Bedeli
:
247,500 TL
Birinci Satış Günü
:
26.03.2020 09:30
İkinci Satış Günü
:
28.04.2020 09:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

2019/116629 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Gaziantep İl, Şehitkamil İlçe, 510 Ada, 17 Parsel, BEYLERBEYİ Mahalle/Köy, 17 Nolu Bağımsız Bölüm Gaziantep ili Şehitkamil ilçesi,cinsi tapu kayıtlarında arsa olarak belirtilen , parselin tamamı 3889 m² olan kat irtifakına göre borçlunun parsel içinde A blokda 65/3889 arsa paylı 4.normal kattaki 17 nolu bağımsız bölüm olan meskenin borçlu adına kayıtlı olduğu taşınmazın tapu kayıtlarında da cinsi her ne kadar arsa olarak belirtilmiş ise de parsel üzerinde çok bloklu çok katlı yapı olduğu , borçlunun bu yapılar içerisinde kat irtifakında belirtildiği gibi A blokta 4.normal kattaki 17 nolu mesken olan bağımsız bölüme girildiğinde buranın mesken olarak düzenlenmiş olduğu, kendi içinde üç oda, misafir salonu ve müştemilatlarını olduğu görülmüştür. Daire kuzey-doğu cephelidir.Mesken olarak düzenlenmiş bu yapı betonarme olarak yapılmış , duvarlar ince sıva üzeri macunlu boyalıdır, ıslak zemin tabanları seramik ile kaplıdır , oda tabanları ise laminat parke ile kaplıdır, dış cepne doğramaları isepvc den imal edilmiştir , mutfak , lv , wc banyo duvarları fayansla kaplıdır , bu meskenin inşaat alanı ise 130 m² dir. Kullanım alanı ise 110 m² olarak tespit edilmiştir.Konu edilen bu taşınmaz (kombi) kaloriferle ısıtılmaktadır, bina asansörlüdür, bu taşınmaz şehrin kuzey-doğusunda bir bölgede bulunmaktadır , taşınmazın çevresi genellikle az yapılaşmış olup, bu hizmetlerden faydalandığı görülmüştür, adres olarak ise Beykent Mahallesi 85019 nolu sokak sultan konakları a blok kat 5 daire no :17 olarak taspit edilmiştir İmar Durumu:Borçluya ait bu taşınmazın imardaki durumu ise, şehitkamil ilçe belediyesinin, imar müdürlüğünün ilgili imar paftasından bakılarak incelendiğinde konu edilen parselin imar planına göre taşınmazın imarlı olup, imar planında konut yapı adasına gelmekte olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 247.500,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 26/03/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 28/04/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
----------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/116629 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 07/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR