GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep/Şehitkamil'de 3+1 daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065720
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : BATIKENT MAH. / ATATÜRK
Oda Sayısı : 3+1
: 182
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 7
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 12.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/124142 Esas
Muhammen Bedeli
:
457,178 TL
Birinci Satış Günü
:
12.12.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
07.01.2020 10:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Şehitkamil / Gaziantep

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2017/124142 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Gaziantep İl, Şehitkamil İlçe, Batıkent Mh. 3300 Ada, 12 Parsel, 3. Kat 7 No'lu Bağımsız Bölüm. Taşınmazın cinsi tapuda her ne kadar arsa olarak belirtilmiş ise de; parsel üzerinde 7 katlı binanın 3. kattaki (Yerinde 4. kat) güney-doğu- batı cepheli mesken olduğu anlaşılmıştır. Meskenin olduğu bina, bodrum+ zemin+ 5 normal katlı olmak üzere toplam 7 katlı betonarme binadır. 3. Kattaki (yerinde 4. kat) 7 bağımsız bölüm No'lu, güney- doğu- batı cephesindeki daire 1 salon, 3 oda, mutfak, kiler, antre, banyo, duş, lavabo, WC ve 2 adet balkon mahalleri bulunmaktadır. Mesken olarak düzenlenmiş dairenin oda duvarları duvar kağıdı ile kaplanmıştır. Dairenin salon ve odaların tabanları ahşap laminat parke, ıslak zemin tabanları granit seramik kaplama yapılmıştır. Mutfak tezgah üzeri fayans, diğer ıslak hacimlerin duvarları tavana kadar fayans yapılmıştır. Kapılar ahşap, pencere doğramaları PVC olup, çipt camlıdır. Dairenin elektrik ve suyu mevcut olup, toplam inşaat alanı brüt 182,00 m2, net inşaat alanı ise 155,00 m2'dir. Taşınmazın bulunduğu bina kaloriferli ve asansörlüdür. Her katta 2 daire bulunmaktadır. Bina yaklaşık 13- 14 yıllıktır.Taşınmaz şehir merkezinin 4 m batısında bulunmakta olup, her türlü belediye ve sosyal hizmetlerden tam olarak yararlanmaktadır. Çevresi tamamen imarlı ve yüksek katlı olarak yapılaşmıştır. Taşınmazın olduğu binanın kuzeyinde 71 No'lu Cd. batısında ise 09052 No'lu Sokak geçmektedir. Köşebaşı imar parselidir. Eklenti şeklinde 6 No'lu garajı bulunmaktadır.
Adresi : Batıkent Mh. 09052 No'Lu Sk. No: 4 Furkan Apt. K: 4 D: 7 Şehitkamil / Gazintep
Arsa Payı : 96/880
İmar Durumu : İnşaat tarzı Ayrık nizam 3 katlı (Taks: 0,35, Kaks: 1,35 yapılama koşulları) konut yapı adasına gelmektedir.
Kıymeti : 457.178,38 TL
KDV Oranı : 1. Satış gününde satılması durumunda % 8, 2. Satış Gününde satılması durumunda %18
Kaydındaki Şerhler : Takyidattaki gibidir
1. Satış Günü : 12/12/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 07/01/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Şehitkamil / Gaziantep
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/124142 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.09/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR