GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep Şehitkamil'de 3+1 daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062658
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : EMEK MAH. / EMEK
Oda Sayısı : 3+1
: 139
Banyo Sayısı : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 06.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/90465 Esas
Muhammen Bedeli
:
272,162 TL
Birinci Satış Günü
:
10.12.2019 11:10
İkinci Satış Günü
:
07.01.2020 11:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2019/90465 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Gaziantep İl, Şehitkamil İlçe, 415 Ada, 323 Parsel, EMEK Mahalle, 3 nolu bağımsız bölüm. Satışa konu taşınmaz bilirkişi raporuna göre Emek Mahallesi sınarları içerisinde konum olarak Abdulkadir Aksu Bulvarı'nın kuzey istikametinde bulunan Muhsin Yazıcıoğlu Caddesine,doğru sağa dönülür 145 m ilerlenir.Ali Şimavi caddesine doğru solu dönülür 120 m ilerlenir sol konumlu Savrun Sitesindeki taşınmaza ulaşılır.Taşınmazın bulunduğu ana gayrimenkul üzerinde bodrum +zemin +4 normal kattan oluşan toplam 6 katlı betonarme karkas yapı bulunmaktadır.Borçluya ait taşınmazın bulunduğu bina girişi zemin kattan sağlanmaktadır.Taşınmaz bina girişine göre sağ cephede kalmaktadır.Söz konusu taşınmaz Sanko Okullarının 190 m kuzeydoğusunda Saime Hilmi Kırşan camisinin 280 m kuzeybatısında ,Ahmet Erkul Mesleki Teknik Anadolu Lisesinin 300 m güneybatısında ve Abdulkadir Aksu Bulvarı'nın 230 m doğusunda yer alan taşınmazdır.Taşınmazın bulunduğu Emek Mah.konut fonksiyonu gelişmiş olup,sosyal alan ,yeşil alan,eğitim ve sağlık alanlarına yakın konumdadır.Bölgede altyapı ve ulaşım sıkıntısı bulunmamaktadır.Etrafında çarpık yapılaşma ve gecekondu yoktur.Tüm belediye ve sosyal hizmetlerinden faydalanmaktadır.Taşınmazın bulunduğu muhit üst gelir gurubu vatandaşların tercih ettiği bölgedir.Borçluya ait taşınmazın bulunduğu bina şehir merkezinin 3 km batısında bulunmaktadır.Bilirkişi raporuna göre taşınmaz 3 oda 1 salon 1 mutfak 1 banyo ,antre ve 2 balkon bölümlü net alanı 119,00 m2, brüt alanı ise 139 m2 dir. Taşınmazın giriş kapısı çelik kapıdır.Taşınmazın zemin kaplamaları yaşam odalarında ve salonda ahşap parke ile kaplanmıştır.Duvarlar saten boya ,tavan plastik boya olup,kartonpiyer tavan süslemesi mevcuttur.Mutfak dolapları mdf ve tezgahı granittir. Islak hacimler zemin seramik ile kaplanmıştır.Banyo ve Wc duvarları seramik kaplamadır.Vestiyer ve oda içerisindeki dolaplar mdf dir. Taşınmazın İç kapıları Mdf kapı ,Pencereler PVC camdır.Taşınmaz genel olarak ıyı durumda olup,malzeme ve işçiik kalitesi orta ısıtılma sistemi bireysel sistem kaloriferlidir. Değerleme günü itibariyle taşınmazın %100 oranında inşaat bitmişlik seviyesine sahip olduğu gözlenmiştir.
İmar Durumu : Taşınmaz Şehitkamil Belediyesi İmar ve Şehircilik müdürlüğünde yapılan araştırmada göre 1/1.000 ölçekli imar planında 'ayrık nizam 3 katlı konut alanı ''TAKS:040 KAKS (Emsal):1,35,Öbçm:5 metre Ybçm:8,5 metre,Abçm:h/2 metre yapılaşma koşullarına haizdir.İmar parsellidir. Aynı kurumdan alınan taşınmaza ait resmi belgeler içerisinde 14.09.2006 tarih 2006/730 nolu ''Yapı Ruhsatı'' bulunmaktadır.Değerlendirmesi yapılan taşınmazın lokasyon bazında yerinin doğruluğu imar paftasında kontrol edilmiştir.Yapılan kontrollerde taşınmazın yeri ,vaziyet planı ve mimari proje ile uyumlu olduğu gözlenmiştir.
Kıymeti : 272.162,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında ve dosyasında mevcuttur
1. Satış Günü : 10/12/2019 günü 11:10 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 07/01/2020 günü 11:10 - 11:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/90465 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.03/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR