GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep/Şehitkamil'de 3+1 daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062655
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : BATIKENT MAH. / ATATÜRK
Oda Sayısı : 3+1
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Bulunduğu Kat : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 06.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/154146 Esas
Muhammen Bedeli
:
408,915 TL
Birinci Satış Günü
:
21.11.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
16.12.2019 10:20
Satış Yeri
:
Gaziantep Adliyesi Mezat Salonu Şehitkamil/Gaziantep

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2018/154146 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Tapu Kaydı: Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, Batıkent Mah. Dibis Yeri Mevkii, 3218 Ada, 2 Parsel, A blok, 1. Kat, 11 Nolu Bağımsız Bölüm. Özellikleri: Taşınmazın, Batıkent mahallesi, Vali Kemal Kalender caddesi ile 09099 nolu sokakm kesiştiği köşe parsel üzerinde bulunan A-Blok Bayındır Apartmanının 2.Normal katında (kapı no:3) 11 nolu bağımsız bölümdeki mesken olduğu görülmüştür. Meskenin bulunduğu binanın kuş uçumu olarak 500 m güneyinde Vedat Topçuoğlu Anaokulu Lisesi vardır. Taşınmazın 60 m doğusunda Mahmut Erbalcı camisi vardır. Taşınmazın 135 m batısında bölgenin önemli ana arterlerinden olan Naci Topçuoğlu caddesi bulunmaktadır. Taşınmazın 140 m kuzeydoğusunda Mehmet Tuncay Aykaç Ortaokulu vardır.Şehir merkezine kuş uçumu olarak 4.49 km uzaklıktadır. Meskenin kendi içinde üç odası, bir misafir salonu, banyo, wc, kiler, antre, lavabo, balkondan oluşmaktadır. Elektrik ve suyu bulunmaktadır. Meskenin duvarları ince sıva üzerine yağlı boyalıdır. Misafır salonu ve odaları ahşap parke kaplıdır. Islak zemin tabanları seramik, duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Kapı doğramaları ahşap üzeri yağlı boyalıdır. Pencereler PVC dir. Meskenin doğalgaz ile ısıtıldığı ve asansörlü olduğu görülmüştür. Binanın yaklaşık olarak 15-20 yıllık olduğu tespit edilmiştir. Ulaşım problemi yoktur. Her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Çevresi tamamen imarlı ve ruhsatlı yapılaşmış olup; lüks binaların olduğu, şehrin tercih edilen, yüksek rayiçli bölgesindedir.
İmar Durumu :A3- Ayrık nizam konut yapı adasına denk gelmekte olup; Taks:0,35, Kaks:l,35 dir.
Kıymeti : 408.915,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 21/11/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 16/12/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Gaziantep Adliyesi Mezat Salonu Şehitkamil/Gaziantep

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/154146 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.03/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR