GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep/Şehitkamil'de 3+1 daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01024987
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : ULUS MAH. / ALLEBEN
Oda Sayısı : 3+1
: 160
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 13.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/137208 Esas
Muhammen Bedeli
:
275,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.09.2019 15:10
İkinci Satış Günü
:
27.09.2019 15:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2018/137208 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAPU KAYDI :Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, Ulus Mahallesi, ada 684, parsel 54 de kayıtlı, zemin kat, 4 nolu Bağımsız Bölüm numaralı mesken ÖZELLİKLERİ :Bilirkişi raporuna göre ;Keşif günü dava konusu taşınmazda kimse bulunmadığından taşınmazın içine girilememiştir ancak dava konusu taşınmazın karşı dairesinin keşfi yapılmış ve komşulardan dairelerin bire bir aynı olduğu bilgisi alındığı belirtilmiştir. Meskenin olduğu bina zemin + 3 normal katlı olmak üzere toplam 4 katlı betonarme binadır. Dava konusu bodrum kat, Kuzey & Doğu cephedeki 4 nolu meskende 1 salon, 3 oda, mutfak, antre, banyo, lavabo, tuvalet, kiler mahalleri bulunmaktadır. Mesken olarak düzenlenmiş betonarme binadaki dairenin duvarları ince sıva üzerine boya yapıldığı, dairenin salon ve oda tabanı ahşap kaplandığı, ıslak hacim tabanları seramik kaplama yapıldığı, mutfak, banyo ve tuvaletinin duvarlarının fayans yapıldığı, kapı doğramalarının ahşap olduğu belirtilmiştir. Taşınmaz yaklaşık 160 m2dir. Dairenin elektrik aboneliği ve su aboneliği bulunmaktadır.Taşınmazın olduğu bina kaloriferlidir. Binanın tüm imalatları bitmiş olup, meskenin içerisinde ikamet edilmektedir. Bina yaklaşık 25 yıllıktır. Taşınmaz Haşan Katıkçı Ortaokulunun 200 metre doğusunda, Sani Konukoğlu Bulvarının 290 metre güneybatısında bulunmaktadır. Taşınmaz her türlü Belediye ve Sosyal hizmetlerden tam olarak yararlanmakta, ulaşım sorunu bulunmamaktadır. Çevresi tamamen imarlı yapılaşmıştır. Taşınmazın olduğu yerin imarlı yapılardan meydana gelmesi, aynı zamanda şehir merkezine yakın bir yerde olması sebebiyle tercih edilen bir bölgede bulunmaktadır.
Yüzölçümü : Parselin tamamı 1.068 m2 dir. Arsa Payı : 112/2136
İmar Durumu : Uygulama imar planında ayrık nizam üç katlı konut yapı adasına ve yola gelmekte olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 275.000,00 TL
KDV Oranı : %8 (843 sayılı Cumhurbaşkanı kararı gereği 31/12/2019 tarihine kadar geçerli olmak üzere)
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 02/09/2019 günü 15:10 - 15:15 arası
2. Satış Günü : 27/09/2019 günü 15:10 - 15:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/137208 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.01/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR