GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep Şehitkamil'de 3+1, 145 m² daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01133201
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : BELKIZ MAH. / GAZİKENT
Oda Sayısı : 3+1
: 145
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 15.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/67779 ESAS
Muhammen Bedeli
:
327,946 TL
Birinci Satış Günü
:
16.03.2020 09:30
İkinci Satış Günü
:
17.04.2020 09:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

2018/67779 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Gaziantep İl, Şehitkamil İlçe, 1930 Ada, 1 Parsel, BELKIS Mahalle/Köy, 7 Nolu Bağımsız Bölüm ada 1930 parsel 1 de kayıtlı 13.755.00 m² alanlı ana taşınmaz üzerinde 'arsa' nitelikli kat irtifaklı tapulu 125/16000 arsa paylı H blok 3.kat 7 bağımsız bölüm numaralı mesken nitelikli taşınmaz tamamı borçlu adına kayıtlıdır. Tapu kaydında 3.katta olduğu belirtilen taşınmazın, bina girişinin bodrum kattan verilmiş olmasından dolayı mahallinde 4.katta bulunmaktadır. Borçluya ait taşınmazın bina girişinin batı cephesinden olan binada doğu-kuzey-batı cepheli olduğu görülmüştür. Mesken 3 oda, mutfak, antre, 2 balkon , hol banyo ve lv-wc bölümlüdür. Zeminler salon ve odalarda parke , diğer alanlar seramik kaplı, duvarlar banyo ve wc-lvb duvarları ile mutfak tezgah arası fayans kaplı diğer alan duvarları sıvalı ve boyalı, tavan plastik boyalı asma tavanlı ve kartonpiyerlidir. İç kapılar ahşap, pencereler pvc doğramadır. Taşınmaz brüt 190 m² inşaat alanlı olup net kullanım alanı 145 m² dir. Meskenin dış kapısı çelik kapıdır.Söz konusu meskenin yaklaşık 12 yıllık bir binada bulunduğu görülmüş olup yıpranma payı %15 olarak alınmıştır .Bina asansörlü olup mesken kombi sistemi ile ısıtılmaktadır.Gaziantep Adana otobanının 600 metre güneyinde , Araban yolunun 950 m doğusunda yer almaktadır. Ayrıca taşınmaz Malazgirt ilkokulunun 200 m batısında, Gazikent Anadolu lisesinin 450 m güneybatısında ve Gazikent IMKB ilköğretim okulunun 120 m batısında bulunmaktadır.Taşınmazın yer aldığı bölge konut fonksiyonlu gelişmekte olan bir bölge olup eğitim kurumu ,yeşil alan ve sosyal donatılara biraz uzak konumdadır.Bölgede ulaşım sıkıntısı bulunmaktadır. Şehir merkezine 6 km mesafede bulunmaktadır.
İmar Durumu : Taşınmaz, dosyada bulunan Şehitkamil Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğü'nün 29.06.2018 tarih ve 26533 sayılı yazısına göre :imar planında E=1.20 konut yapı adasına gelmektedir.İmar parselidir.
Kıymeti : 327.946,50 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 16/03/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 17/04/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
--------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/67779 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 11/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR