GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gaziantep/Şehitkamil'de 280 m2 dubleks daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980066
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : SARIGÜLLÜK MAH. / EMEK
Oda Sayısı : 4+1
: 280
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 12.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/216075 Esas
Muhammen Bedeli
:
431,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.06.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
23.07.2019 11:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2016/216075 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz Kaydı: Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, Sarıgüllük Mah. Terlikkuyusu Mevkii, 279 Ada, 434 Parsel, Dördüncü ve Teras Kat, 12 nolu Bağımsız Bölüm. Özellikleri: taşınmazın tapu kayıtlarında da belirtildiği gibi hali hazır yerinde de 4.normal kat ve çatı katındaki 12 nolu (kapı no 13) bağımsız bölüme gelindiğinde yerinde de mesken olarak düzenlenmiş ve mesken olarak kullanıldığı görülmüştür. Konu edilen bu meskene apartman içerisindeki 13 nolu kapıdan içeri girildiğinde girişte bir giriş, sol tarafta misafir salonu, karşıda mutfak ve bitişiğinde oturma odası, İv, Wc. Bulunmaktadır, ayrıca misafir salonu önü ve mutfak önünde büyük balkon bulunmaktadır. Giriş antresinin bulunduğu yerdeki merdivenlerle teras kata çıkıldığında ise bu katta Üç yatak odası, İv. wc. ve banyo bulunmaktadır. Yapı iki katlı dubleks mesken olarak kullanılmaktadır, yapı betonarme olarak yapılmıştır, duvarlar ince sıva üzeri macunlu yağlı boyalıdır, iç doğramalar ahşap olup üzeri yağlı boyalıdır, dış doğramalar PVC den imal edilmiştir, ıslak zemin tabanları seramikle kaplıdır, oda tabanları şap olup üzeri halı kaplıdır, mutfak, lv-wc, banyo duvarları tavana kadar fayansla kaplıdır, mutfak dolapları hazır mutfak olup lam inat kaplamadır, elektrik ve suyu mevcuttur, kaloriferle (kombi kakılmamış) ısıtılmaktadır, bina asansörlüdür, mesken içerisindeki tavanlarda alçı karton piyer ve spot ışıklandırma yapılmıştır, Konu edilen bu bağımsız bölümün kullanım alanı 280 m2 dir. Konu edilen bu yer şehrin batısında bir bölgede bulunmaktadır, çevre tamamen yapılaşmıştır, çevre yapılaşması genellikle imara uygun olarak yapılaştığından talep edilen bir Bölgedir, belediye hizmetlerinden tam olarak faydalanmaktadır, yakın çevresinde hakim savcı lojmanları ve işçi bulma kurumu bulunmaktadır,
Adresi : Sarıgüllük Mah Milli Egemenlik Caddesi 61015 Nolu Sokak No:51 Kerem Apt. 4, Kat Daire 13 Şehitkamil/GAZİANTEP
İmar Durumu : Ayrık nizam 5 katlı konut yapı adasına gelmekle
Kıymeti : 431.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 27/06/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 23/07/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/216075 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.10/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR