GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gaziantep/Şehitkamil'de 250 m2 daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979876
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : GÜVENEVLER MAH. / ATATÜRK
Oda Sayısı : 4+1
: 250
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 12.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/88140 Esas
Muhammen Bedeli
:
651,933 TL
Birinci Satış Günü
:
11.06.2019 14:10
İkinci Satış Günü
:
08.07.2019 14:10
Satış Yeri
:
Gaziantep Adliyesi Belediye mezat salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2018/88140 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Gaziantep ili, Şehitkamil ilçesi. Güvenevler mahallesi, ada 3140 , parsel 6'da kayıtlı bulunan, cinsi tapu kayıtlarında 7 katlı betonarme apartman ve arsası olarak belirtilen, parselin tamamı 1.232,86 m2 olan kurulan kat irtifakına göre borçlunun parsel içerisinde 4. Kattaki 15/ 200 arsa paylı 7 bağımsız bölüm nolu meskenin tamamı borçluya aittir. İmar durumu : Dosya ekinde bulunan Şehitkamil İlçe Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 04.10.2018 tarih ve 30198 sayılı yazısında görüleceği üzere 3140 ada, 6 parseldeki taşınmazın ,imar planında ayrık nizam 4 katlı konut yapı adasına geldiği belirlenmiştir. Mesken olarak düzenlenmiş bodrum+ zemin + 5 normal kattan ibaret betonarme binadaki 4.normal kattaki, 7 bağımsız bölüm nolu dairede misafir salonu, 4 oda, antre, mutfak, banyo ,wc mahalleri bulunmaktadır. Dairenin duvarları ince sıva üzerine macunlu boya yapılmıştır Odaların ve salonun tabanı ahşap laminat parke ile kaplanmıştır. Islak hacim tabanları seramik kaplıdır. İç kapı doğramaları ahşap, dış cephe doğramaları PVC ve çift camlıdır. wc, banyo duvarları tavana kadar fayans kaplanmıştır. Mutfak dolapları hazır mutfaktır. Dairenin elektrik ve suyu mevcut olup , toplam inşaat alanı, yerinde yapılan ölçümlerle brüt 250,00 m2 alana sahip olduğu, net kullanım alanının ise 220,00 m2 olduğu görülmüştür. Her katta 2 daire bulunmaktadır. Dairenin olduğu bina kaloriferli ve asansörlüdür. Bina yaklaşık 8 yıllık olup, yıpranması % 10 dur. Taşınmazın çevresi imarlı yapılaşmış bir bölgedir. Her türlü belediye ve sosyal hizmetlerden tam olarak yararlanmaktadır. Ulaşım sorunu bulunmamaktadır. Mahalli Adresi: Atatürk Mahallesi, Cemil Sait Barlas Caddesi, No: 36 , Ceren Apartmanı Kat: 4, Daire : 7 Ş.Kamil / G. ANTEP
Kıymeti : 651.933,15 TL
KDV Oranı : %8 ( şartnamede gerekçesi yazılmıştır.)
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydında yazıldığı gibidir.
1. Satış Günü : 11/06/2019 günü 14:10 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 08/07/2019 günü 14:10 - 14:20 arası
SatışYeri : Gaziantep Adliyesi Belediye mezat salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/88140 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.09/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR