GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep Şehitkamil'de 230 m2 alanlı 4+1 daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093973
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : BATIKENT MAH. / ATATÜRK
Oda Sayısı : 4+1
: 230
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 01.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/63076 Esas
Muhammen Bedeli
:
645,912 TL
Birinci Satış Günü
:
04.02.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
02.03.2020 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

2018/63076 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Tapu Kaydı: Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, Batıkent Mah. 3309 Ada, 5 Parsel, A blok, 1. Kat, 3 Nolu Bağımsız Bölüm. Özellikleri: Meskenin olduğu bina bodrum +zemin + 4 normal katlı olmak üzere toplam 6 katlı betonarme binadır. 1. Kattaki ( yerinde 2. Kat), 3 bağımsız bölüm nolu, güney - kuzey - batı cephedeki dairede 1 salon, 4 oda, mutfak, antre, kiler, banyo, duş, lavabo, wc ve 2 adet balkon mahalleri bulunmaktadır. Mesken olarak düzenlenmiş dairenin duvarları ince sıva üzerine sedef boya ve duvarların büyük bir kısmı duvar kağıdı ile kaplanmıştır yapılmıştır Dairenin salon ve oda tabanları ahşap lamınat parke, ıslak zemin tabanları 60 x 60 cm seramik kaplama yapılmıştır. Mutfak tezgah üzeri fayans, diğer Islak hacimlerin duvarları tavana kadar fayans yapılmıştır. Kapılar ahşap siensi, pencere doğramaları PVC olup çift camlıdır. Dairenin elektrik ve suyu mevcut olup, toplam inşaat alanı brüt 230,00 m2, net inşaat alanı ise 195,00 m2'dir. Taşınmazın olduğu bina kaloriferli ve asansörlüdür. Her katta 2 daire bulunmaktadır. Bina yaklaşık 10 yıllık olup yıpranması % 10 olarak düşülecektir. Taşınmaz Şehir merkezinin yaklaşık 3-4 km. batısında bulunmakta olup, Her türlü Belediye ve Sosyal hizmetlerden tam olarak yararlanmaktadır. Çevresi tamamen imarlı ve yüksek katlı olarak yapılaşmıştır. Taşınmazın olduğu binanın güneyinde Muhsin Yazıcıoğlu caddesi geçmektedir.
Adresi :Batıkent Mah, Muhsin Yazıcıoğlu Cad., No:30, Palmiye Sitesi, A Blok, Kat: 2, D:4 Şehitkamil/Gaziantep
İmar Durumu : A-5 (ayrık nizam 5 katlı konut) Kaks: 1.80, Taks: 0.35 yapı adasına gelmekte
Kıymeti : 645.912,52 TL

KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 04/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 02/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/63076 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.28/11/2019
***İş bu ilan tebliğat yapılamayan tüm ilgililere tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.
(İİK. M 126) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR