GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep Şehitkamil'de 210 m² 4+1 daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01116646
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : 15 TEMMUZ MAH. / ATATÜRK
Oda Sayısı : 4+1
: 210
Banyo Sayısı : 4
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 16.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1058 Talimat
Muhammen Bedeli
:
735,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.02.2020 10:50
İkinci Satış Günü
:
25.03.2020 10:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2019/1058 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Tapu kaydı:Gaziantep İl, Şehitkamil İlçe, 3365 Ada, 7 Parsel, 15 TEMMUZ Mahalle/Köy,ZEMİN KAT 2 Nolu Bağımsız Bölüm numaralı Mesken nitelikli taşınmazdır. İmar: Şehitkamil Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü?nde incelenen1/1000 ölçekli imar planına göre; taşınmazın yer aldığı parsel, ?Ayrık Nizam 4 Katlı ön bahçe mesafesi 5 metre, TAKS:0.35, KAKS (Emsal):1.55 konut yapı adasına? gelmektedir.Taşınmazın değeri: Mahallinde yapılan incelemede, taşınmaz apartmanın Zemin katında bina girişine göre sağ yan cephede kalmaktadır. Söz konusu Mesken nitelikli taşınmaz 4 oda, 1 salon, mutfak, antre, hol, banyo, duş, ebeveyn ve çocuk yatak odalarında duş, giyinme odası, lavabo+Wc, 2 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Binada bireysel kombi sistem doğalgazla ısıtma sağlanmaktadır. Daire içinde duvarlar duvar kağıdı kaplı olup, oda ve salonda zemin parke, ıslak zeminler seramik kaplıdır. Apartman giriş kapısı alimünyum profil ve camlı, merdiven ve balkon korkulukları alüminyum profil, girişte yerler ve merdiven basamakları granit, sonrası duvar kağıdıdır. Çok lüks malzeme ve işçilik kullanılan Meskenin net 210 m2, brüt 318 m2 kullanım alanına sahiptir.Yakın çevresinde benzer yapılaşmaların bulunduğu taşınmaz Olimpik Havuz, Osmangazi İlkokulu, İmam Çağdaş Camii bulunmakta, orta ve üst gelir grubu tarafından tercih edilen ve tramvay hattına yakın bulunan taşınmazın alt yapı ve ulaşım problemi bulunmamaktadır.Mahalli Adresi: Osmangazi Mahallesi, 56001 nolu cadde KAHAN Apt. No:22/2 Şehitkamil/GAZİANTEP
Kıymeti : 735.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf(Konut Kredisinden kaynaklı)
Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı 02/12/2013 , KM ne Çevrilmiştir.
1. Satış Günü : 26/02/2020 günü 10:50 - 11:00 arası
2. Satış Günü : 25/03/2020 günü 10:50 - 11:00 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1058 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR