GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep Şehitkamil'de 2+1 daire icradan satılacaktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01037002
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : EMEK MAH. / EMEK
Oda Sayısı : 2+1
: 120
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 09.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/14228 ESAS
Muhammen Bedeli
:
208,657 TL
Birinci Satış Günü
:
10.09.2019 15:10
İkinci Satış Günü
:
10.10.2019 15:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ
2019/14228 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Gaziantep İl, Şehitkamil İlçe, 163 Ada, 396 Parsel, EMEK Mahalle/Köy, Zemin Kat, Bağ. Böl. No:2 mesken Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın cinsi tapu kayıtlarında belirtildiği gibi kat irtifakına binaen yerinde 5 Katlı Betonarme Kargir Apartman olduğu görülmüştür. Taşınmaz Bodrum, zemin, 3 Normal katlı yapının Zemin katında toplamda 2 oda 1 salondan oluşan yaklaşık brüt 120 m2 kullanım alanına sahip meskendir.
Dava konusu meskenin olduğu bina toplam 5 Kattan inşa edilmiştir. Mesken doğalgaz kombi ile ısınmaktadır. Rapora konu taşınmazın olduğu parselde 8 adedi mesken olmak üzere toplam 14 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Rapora konu meskenin yaşı yaklaşık 25-30 yıl arası olup yıpranma payı % 35 olarak düşülecektir. Taşınmaz 2 oda 1 salon 1 banyo 2 balkon 1 wc hacimlerinden oluşmaktadır. Yerler kısmen parke, kısmen seramikten inşa edilmiştir. Duvarlarda yağlı boya kullanılmıştır. İç kapılar ahşap doğramalı ve pencereler pvc olup çift camlı inşa edilmiştir. Mesken, bina girişine göre sağda konumludur. Taşınmaz, hali hazırda kiracı tarafından kullanılmaktadır. Taşınmaz tapu kaydında 2 nolu B.Bölüm geçmesine rağmen projesinden incelendiğinde yerinde 1 kapı numaralı meskendir. Taşınmaz, şehir merkezinin yaklaşık 2,4 km kuzeybatısında bulunmakta olup. Her türlü belediye ve sosyal hizmetlerden tam olarak yararlanmaktadır. Çevresi tamamen imarlı ve çoğunlukla konut olarak yapılaşmıştır. Gaziantep Adliyesi taşınmazın 1,60 km kuzeyinde konumludur. Taşınmazın olduğu binanın 40 m doğusunda Mareşal Fevzi Çakmak Bulvarı ve 70 m güneyinde Milli Egemenlik Bulvarı bulunmaktadır .
Adresi : EMEK Mah. 19001 NOLU Sok. Pınar Apt. No: 6 / 1 ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP‘tir.
Arsa Payı : 176/1814
İmar Durumu : Gaziantep ili, Şehitkamil İlçesi, Emek mahallesi , ada 163 parsel 396 ’ de kayıtlı 687,00 m2 arsa imar planında Ayrık nizam 3 katlı konut yapı adasına (A-3) geldiği ve emsalinin 1.35olduğu belirlenmiştir.
Kıymeti : 208.657,81 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 10/09/2019 günü 15:10 - 15:15 arası
2. Satış Günü : 10/10/2019 günü 15:10 - 15:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır. 4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/14228 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/07/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR