GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep Şehitkâmil'de 4+1 daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113416
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : GÜVENEVLER MAH. / ATATÜRK
Oda Sayısı : 4+1
: 250
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 10.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/132745 Esas
Muhammen Bedeli
:
715,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.02.2020 11:40
İkinci Satış Günü
:
23.03.2020 11:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2019/132745 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Taşınmazın Tapu Kaydı:Tespit konusu taşınmaz Gaziantep İli Şehitkâmil İlçesi Güvenevler Mahallesi 3145 Ada 4 Parselde kayıtlı 2.191,42 m2 alanlı 2 Blok 7 ve 8 Katlı Betonarme Apartman nitelikli ana taşınmazdaki 72/2191 arsa paylı 1. Kat 2 nolu Bağımsız Bölüm numaralı Mesken nitelikli taşınmaz .Taşınmazın İmar Durumu: Şehitkâmil Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğümün 11.09.2019 tarih ve E.27372 sayılı yazısına göre; Güvenevler Mahallesi 3145 Ada 4 Parselde kayıtlı ana taşınmazın uygulama imar planında ayrık nizam dört katlı ve ayrık nizam üç katlı konut alanına geldiği belirtilmiş olup ekli krokisinden de görüleceği üzere 0,35-1,55 /e 0,35-1,35 Kaks ve Taks?a sahiptir..Taşınmazın Mahallen Fiziksel Özellikleri:Değerleme konusu taşınmazın bulunduğu binanın giriş kapısı demir doğramadan mamul camlı kapı olup, Merdiven korkulukları demir doğramadan mamuldür. Bina girişinde zeminler granit kaplamalı olup, duvarlar sıvalı ve boyalıdır. Kat holleri ve Merdivenlerde zeminler mermer kaplamalı olup, duvarlar sıvalı ve boyalıdır. Binanm dış cephesi sıvalı ve boyalı olup, bina içerisinde bir adet asansör bulunmaktadır.Yerinde yapılan incelemede taşınmazın; Antre, Hol, Mutfak, Kiler, Salon, 4 Oda, Banyo, Duş, Lavabo, WC ve 2 Balkon hacimlerinden oluşup yaklaşık olarak net ~250 m2 alanlı ve brüt ~280 m2 alanlı olduğu tespit edilmiştir.Yerinde yapılan incelemede konu taşınmazın giriş kapısı çelik kapı olup, iç kapılar mobilya kapıdır. Dış cephe kapı ve pencereleri PVC doğramadan mamuldür. Antre, Hol, Mutfak, Kiler, Banyo, Duş, Lavabo, WC ve Balkon hacimlerinde zeminler seramik kaplamalı olup, Salon ve Odalarda laminat parke döşeme kaplaması mevcuttur. Banyo, Duş, Lavabo ve WC hacimlerinde duvarlar seramik kaplamalı olup, diğer hacimler sıvalı ve sedef boyalıdır. Islak hacimler pvc panel asma tavanlı olup, diğer hacimler sıvalı, badanalı ve kartonpiyerlidir. Mutfak dolabı laminat kapaklı olup, tezgahı suni mermer kaplamalıdır. Taşınmaz bireysel sistem doğalgazlı kombi ile ısıtılmaktadır.
Yüzölçümü :net 250 m2
Kıymeti
: 715.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı 01/04/2008 şerhi mevcuttur
1. Satış Günü : 25/02/2020 günü 11:40 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 23/03/2020 günü 11:40 - 11:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/132745 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR