GAZİANTEP 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Gaziantep Şahinbey'de iki katlı konut ve arsası mahkemeden satılıktır

GAZİANTEP 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01028443
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : YEŞİLEVLER MAH. / KONAK
: 335
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 21.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/13 Satış
Muhammen Bedeli
:
454,200 TL
Birinci Satış Günü
:
09.10.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
13.11.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Gaziantep Adalet Sarayı

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/13 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz tapu kaydında 227 m² yüzölçümünde arsa olarak kayıtlıdır. Taşınmaz semt yapılaşması tamamlanmış şehrin güney batı bölgesinde çarpık yapılaşmanın olduğu bir mahallede bulunmaktadır. Taşınmaz üzerinde zemin+1 normal katlı yığma mesken yapısı bulunmaktadır. Yakın çevresinde camii, park bulunan taşınmazın 169 m² zemin kat ve 186 m² 1.kat mesken yapısı olmak üzere toplamda 335 m² yapı alanı bulunmaktadır. Yapının pencere doğramaları pvc, iç kapıları ahşap doğrama, dış cephe sıva ve boya imalatı tamamlanmış olan yapının çatı imalatı eksiktir. Tabanı paletyen mermer olup, iç duvarları da sıvalı boyalıdır, ıslak hacimlerde yarı duvara kadar fayans kaplı, elektrik su mevcut olup, soba ile ısınılmaktadır. Taşınmaz her türlü belediye ve sosyal hizmetlerden yararlanmakta olup, ulaşım sorunu olmadığı bilirkişi raporunca tespit edilmiştir.
Adresi :Gaziantep ili, Şahinbey İlçesi, Yeşilevler mah. 3395 Ada, 5 Parselde kayıtlı
Yüzölçümü : 227 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : İmar planına göre bitişk nizam iki katlı konut yapı adasına gelmektedir.
Kıymeti : 454.200,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 09/10/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 13/11/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Gaziantep Adalet Sarayı
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/13 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR