GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep Şahinbey'de ebeveyn banyolu 3+1 daire icradan satılacaktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01037151
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : KÜÇÜKKIZILHİSAR MAH. / SARIBAŞAK
Oda Sayısı : 3+1
: 139
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 09.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/29759 ESAS
Muhammen Bedeli
:
398,652 TL
Birinci Satış Günü
:
03.10.2019 15:20
İkinci Satış Günü
:
04.11.2019 15:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ
2019/29759 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Gaziantep İl, Şahinbey İlçe, 761 Ada, 15 Parsel, K.KIZILHİSAR Mahalle/Köy, 37 No.lu Bağımsız Bölüm Ana gayrimenkul dış cephesi Akrilik boyadır. Giriş kapısı alüminyum doğramadan imaldir. Bina giriş holü zemini seramik kaplama olup, duvarlar plastik boyadır. Kat holü ve merdiven basımları mermer kaplamadır. Taşınmazın ısıtma sistemi bireysel sistem kombilidir. Taşınmaz çift asansörlüdür. Taşınmazın bulunduğu sitede sosyal alanlar, çocuk parkları, otoparklar, kafeler, restoranlar ve biyolojik gölet gibi bir çok sosyal donatı alanları bulunmaktadır.DEĞERLENDİRİLEN BAĞIMSIZ BÖLÜMÜN ÖZELLİKLERİ (Gayrimenkul Söz konusu Bağımsız bölüme girilemediğinde o kattaki emsal daireye bakıldı. Değerleme konusu 9. kat 37 b.b bölüm nolu mesken nitelikli taşınmaz bina girişine göre sol arka cephede konumludur. Taşınmaz onaylı mimari projesinde ve mahallinde 139.38 m2 alana sahiptir. Taşınmaz onaylı projesinde ve mahallinde 3 oda, 1 salon ve mutfak, hol, antre, 2 banyo ve balkon hacimlerinden projelendirilip inşa edilmiştir. Giriş kapısı çelik kapıdır. Taşınmazın yaşam alanlarının zemini laminat parkedir. Duvarlar saten, tavan plastik boyalıdır. İç kapılar ahşap, pencereler pvc çift camdır. Mutfak dolapları mdf lamdır. Tezgah doğal granittir. Taşınmaz genel olarak iyi durumda olup malzeme ve işçilik kalitesi ortadır. Elektrik, su ve haberleşme tesisatları mevcuttur. Gayrimenkulün ısıtılma sistemi bireysel sistem kaloriferlidir. (Mimari projeden emsal olarak bakılan 36 Nolu bağımsız bölüm özellikleri de aynı olduğu kontrol edildi.) Değerleme günü itibariyle taşınmazın %100 oranında inşaat bitmişlik seviyesine sahip olduğu gözlenmiştir.
Adresi :Beştepe Mahallesi 192091 Nolu Cadde, Panorama Evleri (J-9 blok ), No: 3/13Kat:9 No:37 Şahinbey / Gaziantep
Yüzölçümü : 139,38 m2
Arsa Payı : 124/111048
İmar Durumu :Ayrık Nizam, Taks: -, Kaks: 1,25, h max: Serbest'tir. Arsa çekme mesafeleri ise ön bahçe: 5 m, yan bahçe: 5 m, arka bahçe: 5 m olarak belirlenmiştir.
Kıymeti : 398.652,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 03/10/2019 günü 15:20 - 15:25 arası
2. Satış Günü : 04/11/2019 günü 15:20 - 15:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/29759 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/08/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR