GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep/Şahinbey'de 8.900 m² arsalı bağ evi icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064312
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : CEBELER MAH. / SARIBAŞAK
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 10.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/111230 Esas
Muhammen Bedeli
:
586,500 TL
Birinci Satış Günü
:
02.12.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
31.12.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

2018/111230 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın özellikleri : Gaziantep İli, Şahinbey ilçesi, Cebeler Mahallesi, 275 nolu parselde bulunan Bağ nitelikli taşınmazın 69/89 hissesi dosya borçlusu adına kayıtlıdır.Değer tespiti yapılan taşınmaz Şahinbey ilçe merkezine yaklaşık 11 km. uzaklıkta Cebeler mahallesinin 850 m. kuzeydoğusunda Dere mevkiinde konumludur. 8.900 m2 yüzölçümüne sahip parselin doğu tarafı 120002 nolu sokağa, batı tarafı ise kadastral yola cephelidir. Topografik olarak az eğimli ve engebesizdir. Geometrik olarak dikdörtgen şekle sahip olmakla birlikte doğu cephesi üçgen şeklindedir. Taşınmazın yakın çevresinde bağ evleri, zeytinlik ve fıstıklıklar ile boş arazilerin yanı sıra 130 m. mesafede Şehit Adem Özen Anadolu Lisesi bulunmaktadır.Taşınmazın üzerinde üzüm bağı bulunmakla birlikte sıra aralarında zeytin ve ceviz ağaçları bulunduğu gözlenmiştir.Değer tespiti yapılan taşınmazın doğu cephesinde biri mesken diğeri ahır olarak kullanılan iki adet yığma yapı bulunmaktadır. Mesken olarak kullanılan yapı çatısız, tek katlı, brüt 125 m2 alanlıdır. Dış cephesi boyalı olan bu yapının sokak yönünde demir doğrama kapılı girişi olan bir avlusu bulunmaktadır. Ahır olarak kullanılan, sıvasız briket ile inşa edilmiş eski yapı ise brüt 330 m2 alanlıdır. Taşınmazların bulunduğu bölgede ve ana gayrimenkule ait evraklar üzerinde yapılan araştırmalar neticesinde taşınmazın konum ve bulunduğu bölgenin müşteri talep seviyesi ile bölge emlakçılarından alınan bilgiler de göz önünde bulundurularak, Bağ nitelikli taşınmaza üzerinde bulunan yapılarla birlikte 85,00 TL/m2 birim fiyat üzerinden (85 TL. x 8.900 m2) 756.500,00 (Yediyüzellialtıbinbeşyüz) TL. değer taktir edilmiştir. Dosya borçlusunun maliki bulunduğu 69/89 hisseye karşılık gelen değer ise 586.500,00 (Beşyüzseksenaltıbinbeşyüz) TL.olan bağ niteliğindeki taşınmaz.
imar Durumu :Taşınmaz mevcut imar planına göre tarımsal niteliği korunacak alanlar ve yola gelmektedir.
Kıymeti : 586.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/12/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 31/12/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

Satış şartları :
1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/111230 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.06/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR