GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep Şahinbey'de 85 m2 2+1 daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01115828
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : KURBANBABA MAH. / HOŞGÖR
Oda Sayısı : 2+1
: 85
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 15.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/186765 Esas
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.03.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
07.04.2020 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2016/186765 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Kurbanbaba Mah. 2877 Ada, 30 Parsel, 1.kat 4 Nolu Bağımsız Bölüm. Ana gayrimenkul, 208,56 m2 yüz ölçümüne sahip 2877 ada 30 parsel üzerine, bitişik nizamda, 3/B yapı sınıfında, betonarme karkas sistemde, zemin + 1 normal kat olmak üzere toplam 2 katlı olarak inşa edilmiştir. Binada 2 mesken ve 2 dükkan olmak üzere toplam 4 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binaya giriş zemin kat kotundan sağlanmakta olup, giriş kapısı 77 Nolu Cadde'den binaya bakıldığında ön cephede ve güney yönde bulunmaktadır. Binanın tüm dış cephesi normal dış cephe boyası, giriş ve merdiven zeminleri mermer kaplama, duvarları ise tavana kadar yağlı boyadır. Binanın asansörü bulunmamaktadır. Bina orta bakımlıdır. Onaylı mimari projesine binanın zemin katında bina girişi, kömürlük ve 2 adet dükkan, 1. normal katında ise 2 adet mesken bulunmaktadır. Değerleme konusu taşınmaz, bina girişinden ve 77 No'lu Cadde'den binaya bakıldığında arka cephede yer alan, binanın 1. normal katında konumlanan 4 bağımsız bölüm ve 2 kapı numaralı meskendir. Mesken, kuzey olmak üzere tek cephelidir. Mesken, mahallinde yapılan tespit ve ölçümlere göre 85,00 m2 net kullanım alanına sahip olup, antre, 2 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo ve 1 WC-lavabo bölümlerinden oluşmaktadır. Meskenin giriş kapısı çelik, giriş ve koridor zeminleri seramik kaplama, duvarları saten boyadır. Salon ve odaların zeminleri seramik kaplama, duvarları saten boyadır. Mutfakta ahşap dolaplar ve granit tezgâh bulunmakta, zemini seramik kaplama ve duvarı saten boyadır. Tüm ıslak hacimlerin zeminleri ve duvarları seramik kaplamadır. Meskenin iç kapıları ahşap, pencereleri çift camlı PVC doğramadır. Mesken orta bakımlıdır.
İmar Durumu : Ana taşınmazın bulunduğu konumun ada ve parsel bazında doğruluğu Şahinbey Belediyesi'ndeki imar paftasından kontrol ve teyit edilmiştir. Değerleme konusu taşınmazın bulunduğu parsele ait güncel imar durumuna göre parsel “Konut Alanı” içerisinde yer almaktadır. Yapılaşma koşulları: Bitişik Nizam, TAKS:, KAKS:, HMAX: 6,50 metredir.Yeni Yapı Ruhsatı Onay Tarihi: 02.05.2014 Tarih ve 221 sayılı Yapı Kullanma İzin Belgesi Onay Tarihi: 24.04.2015 Tarih ve 93 sayılı
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında ve dosyasında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 12/03/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 07/04/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/186765 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.06/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR