GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep Şahinbey'de 80 m² daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01120823
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : ABDÜLHAMİT HAN MAH. / ŞAHİNBEY
Oda Sayısı : 2+1
: 80
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 2
Bulunduğu Kat : 8
Binadaki Kat Sayısı : 11
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 24.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/65182 esas
Muhammen Bedeli
:
124,768 TL
Birinci Satış Günü
:
02.04.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
28.04.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Şehitkamil / Gaziantep

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2019/65182 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Gaziantep İl, Şahinbey İlçe, 6900 Ada, 1 Parsel, ABDULHAMİDHAN Mahalle/Köy, C Blok, 8, Kat, 63 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın kuzey cephesinde Gaziantep Çevre Yolu, okul, cami, park gibi çeşitli sosyal aktivitelerin gerçekleştirilebileceği yapı ve meskenler mevcuttur. Taşınmaz, yol, su, elektrik, kanalizasyon, telefon, internet, doğalgaz v.b. gibi alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Yeni yapılanma yeri olduğu için ulaşım yeni gelişmektedir, dolmuş, otobüs mesafeleri yakın değildir. Taşınmazın bulunduğu bina zemin kat + 10 normal kat olmak üzere toplam 11 kat olarak inşaa edilmiştir. 1- 2 Yıl önce inşaa edildiğinden bina korozyona uğramıştır. 2+1 Meskenlerden oluşmaktadır. Taşınmaz salon+ 2 oda, açık mutfak + banyo + balkon ve wc'ye sahip mesken olarak tasarlanmıştır.Taşınmaz 8. Kat, 63. Bağımsız Bölümde bulunmaktadır. Bütün oda tabanları lamine parke; mutfak wc ve bayno tabanı ise 40X40 seramik kaplama yapılmıştır. Duvarlarda su bazlı saten boya yapılmış olup, tavanlarda dekoratif alçıpan asma tavan uygulanmıştır. Pencereler ısı yalıtımlı PVC pencere olup, kapılar dekoratif ahşap panel kapı yapılmıştır. Toplam brüt inşaat alanı 80,00 m2 gözükmektedir.
Adresi : Abdulhamidhan Mh. 191059 No'Lu Sk. C Blok, K: 8 No: 63 Şahinbey / Gaziantep
Arsa Payı : 85/26530
İmar Durumu : 11 Katlı betonarme karkas mesken
Kıymeti : 124.768,82 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Takyidattaki gibidir
1. Satış Günü : 02/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 28/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Şehitkamil / Gaziantep
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/65182 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.22/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR