GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep Şahinbey'de 55 m² daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112527
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : KÜÇÜKKIZILHİSAR MAH. / SARIBAŞAK
Oda Sayısı : 1+1
: 55
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 09.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2065 Talimat
Muhammen Bedeli
:
99,670 TL
Birinci Satış Günü
:
06.03.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
31.03.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2019/2065 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Tapu Kaydı : Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi,K.Kızılhisar Mah. 460 Ada, 7 Parsel, B Blok 6. Kat 74 Nolu Bağımsız Bölüm
Taşınmazın Özellikleri:
Satışa konu taşınmaz bilirkişi raporunda belirtildiği gibi parsel üzerinde 2 Blok 10 katlı. 1 Bloku da 15 katlı olan site içerisinde dir. Taşınmazın bulunduğu blok B blok dur. Geniş bir park alanına sahiptir. Site içerisinde yüzme havuzu mevcuttur. Taşınmazda genellikle üniversite öğrencilerine ya da Onkoloji hastanesine yakın olması hasebiyle kısa zamanlı hasta ve hasta-yakınları tarafından kiralanan yerlerdendir. İlin Yeni imara açılan bölgesindedir. Yakınında Antepia Villaları ve Onkoloji Hastanesi mevcuttur. Şehrin güney-batı istikametindedir. Çevresinin tamamen imar planına uygun olarak yapılaştığı görülmüştür. Etrafında siteler bulunmaktadır. Gecekondu yoktur. Taşınmaz, her türlü belediye hizmetleri ve sosyal hizmetlerden faydalandığı görülmüştür. Satış konusu taşınmazın yol, su, elektik, kanalizasyon, telefon, internet, doğalgaz v.s. gibi alt yapı hizmetlerinden faydalanmakta olup, ulaşım sorunu yoktur. 55,00 m2 brüt alanı vardır. Mesken 2 oda, salon ile mutfak aynı yerde, (2+0 şeklinde ) banyo, balkon ve wc oluşmaktadır. Havuz tarafına cephelidir. Oda ve salon tabanları laminant parke, ıslak zeminler seramik ile kaplıdır. Duvarları ince sıva üzeri yağlı boya ile kaplıdır. Pencereleri PVC çift camlı, iç kapıları ahşap doğrama olup boyalıdır. Elektrik, suyu ve asansörü mevcuttur. Yakıtı merkezi sistem doğalgaz kalorifer ile ısıtıldığı görülmüştür. Mutfak tezgahı granittir. Tezgah üzerine ocak monte edilmiştir. Yapı yenidir.
İmar Durumu : Dosyasında İmar durumu ile ilgili herhangi bir belgeye rastlanmamıştır. Tarafımca Şahinbey İlçe Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden yaptığım araştırmada değerleme konusu taşınmazın İmar Planına göre“Konut yapı adasına geldiği Kaks=2,00.Hmax=serbest olduğu belirtilmiştir. İmar parselidir.
Kıymeti : 99.670,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında ve dosyasında olduğu gibidir
1. Satış Günü : 06/03/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 31/03/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2065 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.02/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR