GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep Şahinbey'de 4+1 daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01027061
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : KOLEJTEPE MAH. / KONAK
Oda Sayısı : 4+1
: 148
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Bodrum ve Zemin
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 19.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/132580 Esas
Muhammen Bedeli
:
187,595 TL
Birinci Satış Günü
:
12.09.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
07.10.2019 14:00
Satış Yeri
:
Gaziantep Adliyesi Belediye mezat salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ
2018/132580 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Gaziantep ili, Şahinbey İlçesi, Kolejtepe Mahallesi, ada 2083, parsel 18 de kayıtlı bulunan, tapu kaydında niteliği Arsa " olan ana taşınmazın tamamı 472,00 m2 olup, kat irtifakına göre 1/4 arsa paylı binanın, Bodrum kat. Bağımsız Bölüm no: 1 olan mesken. İmar Durumu:ikiz nizam dört katlı konut yapı adasında olduğu belirtilmiştir. Parsel, imar parselidir. Taşınmazın niteliği tapu kayıtlarında "Arsa" olarak tescillidir. Fakat yerinde bir apartman inşa edilmiştir. Tespit konusu meskenin bulunduğu bina; Bodrum + Zemin + 2 Normal kat şeklinde inşa edilmiş bir apartmandır. Taşınmazın bodrum dahil her katında 1 mesken olmak üzere toplam, 4 bağımsız bölüm yer almaktadır. Batı, kuzey ve güney cephelidir. İlin yapılaşması tamamlanmış bir bölgesindedir.Yakın çevresinde Gaziantep Lisesi, İnönü Caddesi, 100. Yıl Parkı ve tramvay hattı mevcuttur. Taşınmazın, her türlü belediye hizmetleri ve sosyal hizmetlerden faydalandığı görülmüştür. Yol, su, elektik, kanalizasyon, telefon, internet, doğalgaz gibi alt yapı hizmetlerinden tam olarak faydalandığı tespit edilmiş olup, ulaşım sorunu yoktur. : Yapı, Betonarme karkas olarak yapılmıştır. Bodrum katta olup brüt 148,17 m²'dir. 4 oda, 1 salon, 1 mutfak. 1 banyo ve 1 tuvaletten oluşmaktadır. Mimari projesinde 2 adet teras boşluğu görülmesine rağmen; bu boşlukların bir kısmı bağlı olduğu odalara dahil edilerek etrafı duvar örülmüştür. Oda. antre ve salon tabanları laminant parke; ıslak zeminler ve mutfak fayans ile kaplıdır. Islak hacim duvarları ve mutfak duvarı fayans, geri kalan duvarlar yağlı boya ile kaplıdır. Oda ve salon tavanları kartonpiyer, ıslak hacim tavanları ise kireç badanadır. Pencereleri PVC çift camlı, iç kapıları ahşap doğrama olup boyalıdır. Dış kapısı, çelikten imal edilmiştir. Elektriği, suyu olup bireysel doğalgaz ısınma sistemi ısıtılmaktadır. Bina girişi ve merdiven boşluklarının duvarları, yağlı boya ile boyalı olup tabanı, paledyen beton ile kaplıdır.

Adres: Kolejtepe Mahallesi, 9002 nolu Sokak, Taha Diner Apt., No: 6/1 Şahinbey/ GAZİANTEP - Kıymeti: 187.595,89 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 12/09/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 07/10/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Gaziantep Adliyesi Belediye mezat salonu
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/132580 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR