GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gaziantep/Şahinbey'de 303 m2 müstakil ev 1/2 hissesi icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980959
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : GÜNEYKENT MAH. / KARATAŞ
Oda Sayısı : 4+1
: 303
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 13.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/107171 Esas
Muhammen Bedeli
:
316,050 TL
Birinci Satış Günü
:
23.08.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
17.09.2019 10:00
Satış Yeri
:
Gaziantep Adliyesi Belediye mezat salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2014/107171 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Gaziantep ili, Şahinbey ilçesi, Güneykent mahallesi, ada 4013, parsel 169'da kayıtlı bulunan, tapu kayıtlarında arsa vasfında olan ana taşınmazın tamamı 179,00 m2 dir. 1/2 hissesi borçluya ait olup, BORÇLUYA AİT 1/2 HİSSE SATILACAKTIR. Tapuya kat irtifakı veya kat mülkiyeti tesis edilmemiştir. İmar durumu : taşınmazın bulunduğu parsel imar planında '' Avlulu nizam 2 katlı konut yapı adasına gelmektedir, emsal (KAKS )=1 dir. İmar parselidir. Taşınmazın niteliği tapu kayıtlarında arsadır. Taşınmaz parsel üzerinde, bodrum kat + zemin kat + birinci kat olmak üzere ve bir blok şeklinde inşaa edilmiş bir yapıdır.Taşınmazda bodrum katta kömürlük olarak kullanılan, 35,00 m2 lik kısmi bodrum, her katta ise birer bağımsız bölüm olmak üzere iki adet bağımsız bölüm vardır. Çevresi imara uygun yapılaşmıştır ve tüm belediye ve sosyal hizmetlerden tam olarak yararlanmaktadır. Şehrin güneybatı bölümüne düşmektedir, her türlü altyapı hizmeti verilmektedir. Bina yaşı takribi 30 yıl olup, yıpranma oranı buna göre düşülecektir. Betonarme karkas şeklinde yapılan yapının toplam inşaat alanı 303,00 m2 dir. Elektriği ve suyu mevcuttur, soba ile ısıtılmaktadır. Odaların duvarı ince sıva üzeri yağlı boya yapılmıştır. Mutfak vc banyo duvarları fayans kaplıdır. Mutfak dolapları ahşap doğramadır, tüm zeminler karo mozaik kaplıdır. Adres : Güneykent Mah. 102226 Kolu Sok. No:5 Şahinbey / GAZİANTEP
Kıymeti : 316.050,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Gaziantep 6.Aile mahkemesi 2012/494 es. Say, dos, ihtiyati tedbir şerhi
1. Satış Günü : 23/08/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 17/09/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Gaziantep Adliyesi Belediye mezat salonu

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/107171 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.10/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR