GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep/Şahinbey'de 3+1 daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01053777
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : KÜÇÜKKIZILHİSAR MAH. / SARIBAŞAK
Oda Sayısı : 3+1
: 220
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 20.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/177467 Esas
Muhammen Bedeli
:
683,580 TL
Birinci Satış Günü
:
13.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
11.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

2016/177467 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Tapu Kaydı: Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, K.Kızılhisar Mah. 761 Ada, 6 Parsel, G2-A Blok, Zemin Kat, 1 Nolu Bağımsız Bölüm. Özellikleri: Taşınmazda keşif günü yerinde yapılan incelemelerde, 6 nolu parsel üzerindeki binada G2- A blokta, zemin kattaki, 1 bağımsız bölüm nolu meskenin (1 daire nolu mesken) güney - batı - kuzey cephede olduğu tespit edilmiştir. Meskenin olduğu bina, zemin + 5 normal kattan ibaret toplam 6 katlı betonarme binanın her katında 2 daire bulunmaktadır. 1 bağımsız bölüm nolu meskende 1 salon, 4 oda ( ancak daha sonra 1 oda salona katılmıştır. 3+1 daire olmuştur.), mutfak, antre, banyo, İv- wc mahalleri bulunmaktadır. Ayrıca yatak odasında 1 adet ebeveyn banyosu vardır. Salon ve tüm odaların duvarları macunlu subazlı boyalı, tabanları ahşap laminat parke kaplı olup, banyo, wc duvarları fayans kaplama yapılmıştır. Islak hacim tabanlar ise 1 sınıf lüks seramik kaplama yapılmıştır. Kapılar ahşap, pencereler PVC ve çift camlıdır. Mutfak hazır mutfak ve vestiyer dolapları takılmıştır.Meskenin kuzeyinde gölet bulunmaktadır. Dairenin elektrik ve suyu mevcut olup, toplam inşaat alanı brüt 220,00 m2dir. Net kullanım alanı ise 185,00 m2'dir. Dava konusu meskenin olduğu bina kaloriferli ve asansörlüdür. Bina yaklaşık 6 yıllık olup yıpranması % 10 olarak düşülecektir. Garajın içi sıvalı, boyalı olup zemin tabanı şap kaplaması yapılmıştır. Ön cephesinde kapı bulunmamaktadır. Garajın inşaat alanı 15,00 m2?dir. Yerinde 2 garaj birleştiriliş durumdadır. Taşınmaz şehrin güney batısında bir bölgede bulunmaktadır. Şehir merkezine yaklaşık 10-12 km mesafede bulunmaktadır. Taşınmaz Onkoloji hastanesinin yaklaşık 1,5 km güney batısında olup, Taşınmazın çevresi imarlı olarak yapılaşmış bir bölgedir. Belediye ve Sosyal hizmetlerden yararlanmaktadır Ulaşım sorunu bulunmamaktadır. Yüksek ve havadar bir yerde olup, talep gören bir bölgede ve şehrin gelişme bölgesindedir. Ancak son 1-2 yıldır bu bölgede mesken fiyatlarında az da olsa değer kaybı olmuştur.
Adresi :K. Kızılhisar Mah, Antebia Sit İçi, Sahil Konakları, G2-A Blok, No: 1/18, Zemin Kat:, Daire:1 Şahinbey/GAZİANTEP
İmar Durumu : Özel proje alanına gelmekte olduğu (E. 1.25 Yençok gelmekte belirlenmiştir.
Kıymeti : 683.580,21 TL
KDV Oranı : %8 (Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Gereğince)
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 13/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 11/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/177467 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.18/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR