GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep/Şahinbey'de 3+1 daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01051637
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : KÜÇÜKKIZILHİSAR MAH. / SARIBAŞAK
Oda Sayısı : 3+1
: 112
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 15.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/96076 Esas
Muhammen Bedeli
:
255,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.11.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
03.12.2019 10:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

2019/96076 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Tapu Kaydı: Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, K.Kızılhisar Mah. Karanlık Dere Mevkii, 903 Ada, 8 Parsel, C Blok, 5. Kat, 23 Nolu Bağımsız Bölüm. Özellikleri: Taşınmazın bulunduğu mahalle sosyal alanları bakımından da oldukça iyi durumda olup, yeşil alan bakımından da zengindir. Yakın çevresinde Gaziantep Üniversitesi, Telefirik Parkı, ilk ve orta öğretim kurumları, alış veriş merkezleri, çeşitli iş kollarına ait perakende ticaret yapan işyerleri, park alanları, cami, sağlık ocağı da bulunmaktadır. Bölge alt yapısı tamamlanmış olup taşınmazın tüm alt yapı ve belediye hizmetlerinden istifadesi tamdır. taşınmazın bulunduğu parsel, 7391,73 m2 yüzölçümlü arsa olup, üzerinde beş bloktan oluşan yapı mevcuttur. Ana taşınmaz olan C Blok, bodrum katta kalorifer dairesi, kapıcı dairesi, su deposu, yakıt odası, toplantı ve jeneretör odası, bina girişi ve sığınak zemin katta ve 5 normal katta her katta 4 er mesken olmak üzere ana taşınmaz içerisinde toplam 24 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi bodrum kattan güney cephelidir. Bina dış cephesi dış cephe boyası ile boyalı haldedir. Merdivenler ve sahanlıklar mermer döşelidir. Giriş kapısı demir doğrama olup korkuluklar kromdur. Binada 2 adet faal asansör mevcut durumdadır. Kıymet takdirine konu C blok 5. Kat 23 bağımsız bölüm mesken binanın 5. Katında güney yöndeki bina giriş cephesinden bakıldığında sol üst arka cephede konumludur. Onaylı mimari projesine göre ve yerinde mesken projesine göre 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc, kiler, hol, antre ve 2 balkon hacimlerinden oluşmakta olup net: 100 m2 ve brüt 112 m2 büyüklüğünde olup mesken alan ve konum olarak projesi ile uyumludur. taşınmaz içerisinde ıslak hacimde yerler seramik duvarlar fayans kaplıdır. Kuru mahallerde yerler parke duvarlar boyalıdır. Taşınmazın giriş kapısı çelik olup pencereler çift cam pvc doğramadır. Taşınmaz 6 yıllık olup bakım durumuda dikkate alındığında yıpranma payı %5 olarak alınmıştır.
Adresi :Güneykent Mah. 102306. Sok H.Cahit Bulut Sit. C Blk No:15C/23 Şahinbey/GAZİANTEP
İmar Durumu : Ayrık nizam konut sahasında yer aldığı
Kıymeti : 255.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 06/11/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 03/12/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/96076 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.12/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR