GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep/Şahinbey'de 3+1 daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01040481
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : GÜNEYKENT MAH. / KARATAŞ
Oda Sayısı : 3+1
: 145
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 21.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/26467 Esas
Muhammen Bedeli
:
217,500 TL
Birinci Satış Günü
:
16.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
11.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

2019/26467 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı: Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Güneykent Mah. 4017 Ada, 281 Parsel, 3. Kat, 8 Nolu Bağımsız Bölüm. Özellikleri: Taşınmazın bulunduğu Bölge, genel anlamda ayrık nizamda inşa edilmiş 4-6 katlı binalardan oluşmaktadır. Nüfus yoğunluğu yüksek seviyededir. Bölgede altyapı tamamlanmış olup, kamu hizmetlerinden yararlanılmaktadır. Taşınmaza ulaşım; Üniversite Bulvarı üzerinde Kuzey-Doğu yönünde ilerlerken sağ kol üzerinde bulunan 102225 nolu sokağa girilir bu sokak üzerinde yaklaşık 300m. ileriediken sonra sağ kolda bulunan 102227 nolu sokağa girilir bu sokak üzerinde yaklaşık 70m ilerledikten sonra sol kolda bulunan 102228 nolu sokağa girilir rapor konusu taşınmaz bu sokak üzerinde yaklaşık 60 m. ileride sol kolda konumludur. Taşınmaza ulaşım na gayrimenkulde kain Bodrum Zemin ve 3 normal kattan oluşan Betonerme binanın 3. Katında (Bina Girişi Bodrum Kattan olduğundan 4. Kat görünümünde) Bina girişine göre sağ kolda projesinde 3 oda, 1 saion 2 balkon, mutfak ve lv-wc düzeninde brüt 145m2 kullanım alanlı meskendir. Daire giriş kapısı çelik kapı, Pencereler pvc doğramadır. Keşif tarihinde dairenin içerisine girilememiş olup iç mekan özellikleri ve proje uygunluğu kontrol edilememiştir. Değer takdiri Onaylı mimari projesindeki metrajlara göre tamamlanmıştır.
Adresi : Güneykent Mah. 102228 Nolu Sok. Aydınlar Sit. A Blok Apt. No:3/8 Şahinbey/GAZİANTEP
İmar Durumu : Ayrık Nizam, 5 Kat, Kaks:l,35 Konut alanı içerisindedir.
Kıymeti : 217.500,00 TL

KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 16/10/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 11/11/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/26467 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.08/08/2019
***İş bu ilan tebliğat yapılamayan tüm ilgililere tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.
(İİK. M 126) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR