GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep/Şahinbey'de 3+1 daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01015894
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : 23 NİSAN MAH. / ŞAHİNBEY
: 112
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 23.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2072 Talimat
Muhammen Bedeli
:
225,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.08.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
23.09.2019 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2018/2072 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Tapu kaydı:Gaziantep İl, Şahinbey İlçe, 2248 Ada, 788 Parsel, 23 NİSAN Mahalle/Köy, KEŞ KUYUSU BOZTEPE MEVKİİ Mevkii, Yüzölçümü: 1.200,94 m2,Arsa Payı: 125/1018,B Blok, 1.Kat, Bağ. Böl. No:3 mesken Nolu Bağımsız Bölüm. Gaziantep İli Şahinbey İlçesi 23 Nisan Mahallesi 2248 Ada 788 Parsel B Blok 1. Kat 3 Bağımsız Bölüm numaralı Mesken nitelikli taşınmazın; Şehir merkezinin 4.20 km güneybatısında, Gaziantep Adliyesinin 4.99 km güneybatısında ve Süleyman Kömürcügil Camiinin 60 m güneyinde 23 Nisan Mahallesi 82033. Sokak Yaşam Sitesi B Blok Apartmanı No:5/B Kat:l Daire:3 posta adresinde konumlu olduğu görülmüştür.Binanın dış cephesi sıvalı ve boyalı olup, bina içerisinde bir adet asansör bulunmaktadır.Yerinde yapılan incelemede tespit konusu B blok 3 bağımsız bölüm numaralı taşınmazın; Antre, Hol, Mutfak, Salon, 3 Oda, Banyo, Lavabo-WC ve Balkon hacimlerinden oluşup net -100 m2, brüt -112 m2 alanlı olduğu tespit edilmiştir. giriş kapısı çelik kapı olup, iç kapılar panel kapıdır. Dış cephe kapı ve pencereleri PVC doğramadan mamuldür. Antre, Hol, Mutfak, Banyo, Lavabo-WC ve Balkon hacimlerinde zeminler seramik kaplamalı olup, Salon ve Odalarda laminat parke döşeme kaplaması mevcuttur. Banyo ve Lavabo-WC duvarları seramik kaplamalı olup, diğer hacimlerde duvarlar sıvalı ve sedef boyalıdır. Banyo ve Lavabo-WC karolam asma tavanlı olup, Antre, Mutfak ve Salon alçıpan bant asma tavanlıdır. Diğer hacim tavanları sıvalı ve badanalı olup, kartonpiyer mevcuttur. Mutfak dolabı laminat kapaklı olup, tezgâhı granit kaplamalıdır. Taşınmaz bireysel sistem doğalgazlı kombi ile ısıtılmaktadır.
İmar Durumu :İmar parseli olduğu, imar planında Emsal:0.70, A-2 (Ayrık nizam 2 kat) yapılaşma şartlan ile Konut alanında kaldığı ve yapılaşmasına engel bir durum olmadığı bildirilmiştir.
Kıymeti : 225.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 27/08/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 23/09/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2072 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.14/06/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR