GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gaziantep/Şahinbey'de 3+1 daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980085
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : GÜNEYKENT MAH. / KARATAŞ
Oda Sayısı : 3+1
: 161
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 4
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 12.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/149857 Esas
Muhammen Bedeli
:
237,300 TL
Birinci Satış Günü
:
26.06.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
22.07.2019 11:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2018/149857 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz Kaydı: Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Güneykent Mah. 4454 Ada, 5 Parsel, 4. Kat, 20 nolu Bağımsız Bölüm. Özellikleri: Bilirkişi Raporuna göre Taşınmazın bulunduğu Doğuser apt. güneybatısında 189013 nolu sokak vardır. Bu sokak ve devamındaki 189015 nolu sokak ile Suyolu Caddesine ulaşılır, su yolu caddesi ile de Yeşil vadi Bulvarına ulaşılır. Ana taşınmaz yaklaşık olarak 4 yıllık betonarme karkas yapıdır. Taşınmaz Onaylı Mimari Projesine göre inşaat alanı 126,38 m2 , müşterek alan payı 34,88 m² , toplam brüt alan ise 161,26 m² dir. İnşaat alanından Asansör boşluğu, merdiven boşluğu ve müşterek alan payı düşüldüğünde faydalı alan 113,00 m² olmaktadır. Değerleme faydalı alan üzerinden yapılacaktır. Doğuser Apt. 20 nolu bağımsız bölüm 189013 nolu sokağa cephelidir. Sokaktan bakıldığında 5. Kat konumundadır. Mesken Asansörden çıkışta 5. Katta sağ tarafta kalmaktadır. Kapı numarası 20 dir. Giriş bodrum katından verilmiştir. Ana taşınmaz bodrum kat, zemin kat ve 4 normal kattan oluşmaktadır. Zemin katta 4 ve diğer normal katlarda 4 mesken olmak üzere ana taşınmazda toplam 20 mesken vardır. İcraya konu taşınmaz, iç mekan özellikleri bakımından; Salon, 3 Oda (3+1), mutfak,antre,lvb-wc, banyo, ebeveyn banyosu, kiler ve2 balkon bölümlerinden oluşmakta olup Odaların zemin alanları laminant parke kaplama, duvarları sedef boyalı ve koridor, antre salon duvar kağıdı kaplıdır. Salon asma tavan, oda tavanları kartonpiyerdir. Antre ve mutfak kısmında ve Islak hacimlerinde zemin alanları seramik, Mutfak dolapları hazır ahşap kaplama ve tezgahı Granittir. Taşınmazda kapılar ahşap dış kapı çelik doğrama olup pencere açıklıkları PVC imalattır. Taşınmazda ısınma kombi sistemi ile sağlanmaktadır. İcraya konu taşınmaz kuzey - batı cephelidir. (iki cepheli)
İmar Durumu : İnşaat Nizamı: A-3 (ayrık Nizam 3 katlı) ön bahçe 5m TAKS:0,35 KAKS:1,35
Kıymeti : 237.300,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 26/06/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 22/07/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/149857 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer. 09/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR