GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep/Şahinbey'de 226 m2 arsa ve üzerindeki yapılar icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048807
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : 75.YIL MAH. / KONAK
: 226
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 11.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/39549 Esas
Muhammen Bedeli
:
235,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.11.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
27.12.2019 10:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2019/39549 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri:Satışa konu borçlu adına kayıtlı Gaziantep ili Şahinbey ilçesi3611 ada , 75. Yıl Mahalle/köy , 24 Parsel numaralı, Kabiroku mevkii , 226,38 m² yüz ölçüme sahip olup Arsa vasıflıdır. Parsel üzerinde bitişik nizamda, bir tanesi 2 katlı, bir tanesi 3 katlı olmak üzere 2 adet ruhsatsız müstakil yapı bulunmaktadır. Değerleme konusu hisse üzerinde kaldığı belirtilen bina parselin güneydoğusunda kalmakta olup oturum alanının hisse alanı ile uyumlu olduğu görülmüştür.Mahallinde yapılan incelemelerde, değerleme konusu hisse üzerinde kaldığı belirtilen yapının, 105 m² zemin kat ve 112 m² 1. kat olmak üzere yapının toplam brüt 217 m²(Net 194 m²) alanlı olduğu ve her iki katın da mesken kullanımlı olduğu görülmüştür. Binaya giriş zemin kattan ve doğu cepheden sağlanmaktadır. Yerinde yol olarak kullanılan ve taşınmaza giriş verilen 86039 nolu sokağın, imar paftasında 25 ve 35 no.lu parsellere denk geldiği tespit edilmiştir. Yapının 1.katındaki meskenin zeminleri odalarda laminat parke, diğer mahallerde seramik kaplı, duvarları yağlı boyalı, ıslak hacimlerde fayans kaplı olup tavanları plastik boyalıdır. Zemin kattaki mesken zeminleri şap beton kaplı duvarları yağlı boyalı, ıslak hacimler fayans kaplı olup tavanları plastik boyalıdır. 1.kattaki meskende kullanılan işçilik ve malzeme daha iyi özelliktedir. Bina giriş kapısı demir doğramadır. Bina dış cephesi zemin kat seviyesinde plastik boyalı, 1.kat seviyesinde ince sıvalıdır. Bina içinde ısınma soba ile sağlanmaktadır.Hisse olarak 105/226 'dır.
İmar Durumu : Şahinbey Belediyesi İmar Müdürlüğünde yapılan incelemelerde gayrimenkulün yer aldığı parselin, 1/1000 ölçekli Şahinbey uygulama imar planında; Bitişik nizam, Hmax:9,50 metre (3 kat) yapılaşma koşullarında Konut alanında kaldığı bilgisi alınmıştır.
Kıymeti : 235.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 15/11/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 27/12/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/39549 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR