GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep/Şahinbey'de 2 katlı avlulu kargir ev icradan satılıktır (Çoklu satış)

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01027428
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : BEYDİLLİ MAH. / DÜZTEPE
Oda Sayısı : 1+1
: 125
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Müstakil
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

GAZİANTEP DOĞUŞ 19.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/181147 Esas
Muhammen Bedeli
:
83,527 TL
Birinci Satış Günü
:
12.09.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
09.10.2019 10:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

2016/181147 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Taşınmaz Kaydı: Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Beydili Mah. 5957 Ada, 1 Parsel, Arsa vasfında Taşınmaz. Taşınmaz Hisseli Olup; Taşınmazda Borçlunun 1809/8713 lık Hissesi Satılacaktır. Özellikleri: Taşınmaz parsel üzerinde; Zemin+1 kat şeklinde inşa edilmiş betonarme karkas bir yapı bulunmakta olup yapının etrafı duvarlar ile örülüdür. Avlusu olan taşınmazın Avlu girişinde sol konumlu odunluk olarak kullanılan müştemilat bulunmaktadır. Söz konusu taşınmaz Barbaros Hayrettin Paşa İlkokulunun 280 metre kuzeydoğusunda, Ebubekir Sıddık Caminin 250 metre kuzeybatısında, Fikri Paşa caddesinin 140 metre batısında ve Şehit Ömer Faruk Polat Caddesinin 50 metre güneyinde yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge genel olarak alt gelir seviyesine sahip vatandaşların tercih ettiği şehir merkezine yakın bir bölgededir. Dava konusu taşınmaz da dahil olmak üzere bölgedeki taşınmazlar bütünüyle ekonomik ömrünü doldurmuş, avlulu ayrık nizam 2 katlı konut alanı ve bitişik nizam 2 katlı yapılardan oluşmaktadır.aşınmaz imar planı içerisinde yer almasına rağmen yapının kimliği olarak nitelendirilen ruhsatı ve yapı kullanma izin belgesi bulunmamaktadır. Çarpık yapılaşma ve gecekondulaşma yaygındır. Dava konusu taşınmazın, belediye hizmetleri ve sosyal hizmetlerden faydalandığı görülmüştür. Yol, su, elektik, kanalizasyon, telefon, gibi alt yapı hizmetlerinden faydalanmakta olup, taşınmaz zemin+1 kat olarak inşa edilmiştir Etrafında 19.40 m² duvarla çevrilidir. Avlunun içerisinde sol konumlu odunluk olarak kullanılan 3.48 m² müştemilat bulunmaktadır. Bahse konu olan mülk tespitlerde 2 oda, mutfak, banyo, WC, antre ve 1 balkon bölümlüdür. Yapılan tespitlerde lazer metre ölçümü yapılmış buna istinaden süpürülebilir alan ve brüt alanlar hesaplanmıştır. Zemin kat 63.75 m² brüt, 56.42 m² net alanlı meskendir. 1. Kat ise 69.5 m² brüt, 61.50 m² net alanlı meskendir Her iki katın zeminleri şap, ıslak hacimlerin tabanları seramik, duvarlar plastik boya, ıslak hacim duvarları plastik boyalı olup tavanlar kireç boyalıdır. İç kapılar ahşap, pencereler ahşap camlıdır. Pencerelerde korkuluk bulunmaktadır. Mutfakta dolaplar ahşap olup tezgah ise betondur. Dış kapı demirden imal edilmiştir. Konu mülkün ısınması soba ile sağlanmakta olup malzeme ve işçilik genel olarak kötü seviyededir.
Adresi : Beydilli Mahallesi 66005 Nolu Sokak, No:19 Şahinbey / GAZİANTEP
Yüzölçümü : 87,13 m2 Taşınmazda Borçlunun 1809/8713 lık Hissesi Satılacaktır
İmar Durumu : AV-2 Avlulu 2 katlı konut alanı olduğu görülmüştür
Kıymeti : 83.527,20 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Düzenlenen Belegelerde Görüldüğü Üzere (15) m2 lik Kısım 3290 Sayılı Yasa Uyarınca Gecekondu Hak Sahibi Abdullah Oğlu Muhittin Yılmaz ile Nayif Kızı Azime Yılmaz Lehlerine Tahsislidir
1. Satış Günü : 12/09/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 09/10/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Taşınmaz Kaydı: Gaziantep İli Şahinbey İlçesi, Beydili Mah. 5957 Ada, 5 Parsel, Arsa vasfında Taşınmaz. Özellikleri: Taşınmaz doğu cephesi 8 metre, güney cephesi 6 metre, batı cephesi 9 metre ve kuzey cephesi 7 metre olup geometrik olarak yamuk dörtgen formundadır. Taşınmazın sınırları belirgin olup etrafı duvarla örülüdür. Söz konusu taşınmaz Barbaros Hayrettin Paşa İlkokulunun 280 metre kuzeydoğusunda, Ebubekir Sıddık Caminin 250 metre kuzeybatısında, Fikri Paşa caddesinin 140 metre batısında ve Şehit Ömer Faruk Polat Caddesinin 50 metre güneyinde yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge genel olarak alt gelir seviyesine sahip vatandaşların tercih ettiği şehir merkezine yakın bir bölgededir. aşınmaz da dahil olmak üzere bölgedeki taşınmazlar bütünüyle ekonomik ömrünü doldurmuş, avlulu ayrık nizam 2 katlı konut alanı ve bitişik nizam 2 katlı yapılardan oluşmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede Çarpık yapılaşma ve gecekondulaşma yaygındır. Bölgenin yakınlarında Şahinbey Belediyesi tarafından yapılan kentsel dönüşüm çalışmaları yapılmaktadır. Dava konusu taşınmazın, belediye hizmetleri ve sosyal hizmetlerden faydalandığı görülmüştür. Yol, su, elektik, kanalizasyon, telefon, gibi alt yapı hizmetlerinden faydalanmakta olup, Dar sokakları ve eğimli bir topoğrafyaya haiz olmasından ulaşım sorunu bulunmaktadır. Taşınmaz imar planı içerisinde yer alması, parselasyon işleminin yapılmış olması, yola cepheli olmaması, şehir merkezine olan yakınlığı ve tek hissedarın bulunması Kıymet takdiri yapılırken göz önünde bulundurulmuştur.
Adresi : Beydilli Mah. 66005 Nolu Sokak, No:19 Şahinbey / GAZİANTEP
Yüzölçümü : 56,06 m2
İmar Durumu : AV-2 Avlulu 2 katlı konut alanı olduğu görülmüştür.
Kıymeti : 44.848,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 12/09/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 09/10/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/181147 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.12/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR