GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep Şahinbey'de 2+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01154440
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : BÜLBÜLZADE MAH. / ŞAHİNBEY
Oda Sayısı : 2+1
: 106
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 21.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/153046 Esas
Muhammen Bedeli
:
266,464 TL
Birinci Satış Günü
:
21.05.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
16.06.2020 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

2019/153046 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı: Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Bülbülzade Mah. Almataş Mevkii, 4406 Ada, 4 Parsel, 3. Kat, 11 Nolu Bağımsız Bölüm. Özellikleri: Taşınmazın niteliği tapu kaydında mesken olarak belirtilmiştir. Betonarme karkas şeklinde 6 kat olarak yapılmıştır.18 mesken, 4 iş yeri bulunmaktadır. Yapı Kullanma izin belgesi alınmamıştır. Taşınmaz Karataş Bölgesinde 136036 nolu caddeye cephelidir. Tek bloktan oluşmaktadır. Bülbülzade Anadolu İmam hatip orta okuluna 130metre. Şahinbey spor salonuna 450 metre. Dr Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi karataş semt polikliniğine 600 metre. Alpet petrol istasyonuna 650 metre, Dumlupınar Anadolu lisesine 500 metre mesafede olduğu belirlenmiştir. Konum olarak Karataş Bölgesinin en fazla rağbet gören yerlerindedir.Yakın çevresinde çeşitli konut siteleri ve çok katlı apartmanlar bulunmaktadır. Yakın çevresi İmar planına göre yapılaşmıştır. Tüm Belediye ve sosyal hizmetlerinden faydalanmaktadır. Şehrin tercih edilen semtinde bulunmaktadır. Etrafında gecekondu yoktur. Yakın çevresinde Okul, Cami, park ve çeşitli konut siteleri bulunmaktadır. Taşınmazın yol, su, elektik, kanalizasyon, telefon, internet, doğalgaz v.s. gibi alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Dolmuş, otobüs duraklarına yakındır.Ulaşım sorunu yoktur. Taşınmazın imar durumu özellikleri ile birlikte inşaat yapımına elverişli olması, ana yola cepheli olması, imar parselli arsa olması, belediye altyapı ve sosyal hizmetlerden faydalanması, olumlu unsurlardır. Yapı Kullanma İzin Belgesinin alınmamış olması iseolumsuz unsur değerlendirilebilir. Taşınmazın yukarıda belirtilen tüm olumlu ve olumsuz yönleri dikkate alınmıştır. Yapı Betonarme karkas olarak yapılmış, 2 oda+salon+mutfak+lw+wc vebalkondan ibaret olup, toplam 106,82 m2alana sahiptir. Meskenin oda tabanları laminant parke, ıslak zeminler seramik ile kaplıdır. Duvarları ince sıva üzeri yağlı boyalıdır. Spot ışıklar ve kartonpiyer uygulaması yapılmıştır. Pencereleri pvc dir. İç kapılar ahşap doğrama olup boyalıdır. Elektrik, suyu, asansörü bulunmaktadır. Doğalgaz bireysel kombi ile ısıtılmaktadır. Yapı yaklaşık 5 yıllık olup yıpranması %5 düşülecektir. Bakımlı ve işçiliği iyidir.
Adresi : Bülbülzade Mah. 136036 Nolu Cad. No:74/11 Şahinbey/Gaziantep
İmar Durumu : Ayrık nizamE=1,35. Hmax= serbest.Konut ve gelişme alanında
Kıymeti : 266.464,59 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 21/05/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 16/06/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı: Gaziantep İli, Oğuzeli İlçesi, Demirdöğen Mah. Tutluca Mevkii, 242 Parsel, Bağ vasfında. Özellikleri: Taşınmazın cinsi tapu kaydında Bağ olarak tescillidir. Ancak keşif günü yapılan gözlemde; 20-25 yaş 15 adet fıstık ağaçlarının, 3-5 yaşlarında 20 adet zeytin ağaçlarının mevcut olduğu, ayrıca taşınmaz üzerinde 120,00m2 alanında dış cephesi sıvalı ve boyalı, iç kısmı sıvalı boyasız, kapı kasaları ve kanatlarının takılı olmadığı, tamamlanma oranı %70 olan evin bulunduğu tespit edilmiştir. Evin%40 lık kısmının 241 numaralı bitişik parsele taşdığı görülmüştür. Evin değeri belirlenirken Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı yaklaşık maliyet cetvelinden faydalanılacaktır. Değerleme konusu taşınmaz üzerinde kuru tarım yapıldığı, arazinin her türlü makinalı tarıma elverişli olduğu eğiminin %3 olduğu belirlenmiştir. Köy Merkezine 1.250metre.Gaziantep-Karkamış asfaltına 850 metre, Tınazdere Köyüne 2,7 km. Sergili Köyüne 3,00km. Acar köyüne 2,7 km, Oğuzeli İlçe merkezine 15 km. Gaziantep e ise 35km. mesafededir. Kadastral yola cephelidir. Ulaşım sorunu yoktur. Taşınmazın yukarıda da belirttiğim özellikleri ile beraber imar durumu, eğimi, konumu, şehir merkezine yakın olması yüzölçümü, geometrik şekli ve serbest piyasadaki alım-satım fiyatları dikkate alınarak taşınmazın beher m2?sinin 40.00-TL/m2 olduğu kanaatine varılmıştır. Yola cephesinin bulunması, alan olarak büyük olmaması, üzerinde fıstık ağaçlarının dikili olması olumlu unsur. Yapılı bulunan evin diğer parsele taşmış olması ise olumsuz unsur olarak değerlendirilebilir.
Yüzölçümü : 3.150 m2
İmar Durumu : 1/25.000 ölçekli Nazım İmar Planı içerisinde kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 208.320,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 3083 Sayılı Kanunun 13. Maddesi Göre Uygulama Alanı İlan Edilmiştir.
1. Satış Günü : 21/05/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 16/06/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/153046 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.18/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR