GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep Şahinbey'de 2+1 daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01152671
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : KÜÇÜKKIZILHİSAR MAH. / SARIBAŞAK
Oda Sayısı : 2+1
: 43
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 18.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1251 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
105,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.05.2020 10:35
İkinci Satış Günü
:
12.06.2020 10:35
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2019/1251 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZ :Gaziantep ili. Şahinbey ilçesi K.Kızılhisar Mahallesi, 510 Ada, 3 Parsel, B Blok 5.Kat,48 nolu Bağımsız Bölüm, Mesken nitelikli taşınmaz. Küçükkızılhisar Mahallesi, 104083 Nolu Sokak, Hisar Rezidans, E Blok, No:1/B, Kat: 6, Daire no: 48 Şahinbey/Gaziantep adresindedir. Ulaşım sorunu yok ancak altyapısında bazı eksiklikler vardır. Taşınmaz villa tipi sitelerin, yüksek bloklu sitelerin ve site inşaatlarının mevcut, gelişmeye devam eden bölgededir. Ruhsat ve İskan Bilgileri, Şahinbey Belediyesi imar Müdürlüğünde yapılan araştırmada bölgede yürürlükte olan imar durumuna göre parsel 'Konut Alanı' içindedir.Yapılaşma koşulları: Ayrık Nizam TAKS: 0,35, KAKS: 1,35, HMAX: 15,50 mdir. Yapı Ruhsat Onay Tarihi: 31.01.2012 Tarih ve 38 sayılı Tadilat Ruhsatı Yapı Kullanma İzin Belgesi Onay Tarihi: 05.07.2012 Tarih ve 92 sayılı, ana taşınmaz 3.764,61 m2, 47/7174 arsa paylı, üzerinde, 3/B yapı sınıfında, ayrık nizamda, betonarme karkas sistemde inşa edilmiş,3 adet bloktan (A,B,C) oluşmaktadır.Bağımsız bölümün bulunduğu B blok 1 bodrum + zemin + 5 normal kattan oluşur.Blokta toplam 48 adet bağımsız bölüm bulunur. Giriş kapısı onaylı mimari proje ve yapılan tespite göre 1. bodrum kat kotundan sağlanmış güneydoğu yöndedir.Giriş zemini granit seramik, merdiven zeminleri granit ve giriş duvarları ise yerden dekoratif ahşap kaplamadır. İki adet 4 kişilik asansörü mevcut. Kat irtifakına esas onaylı mimari projeye göre binanın bodrum katında bina girişi, kalorifer dairesi, kapıcı dairesi, sığınak ile 3 adet eklenti garaj, zemin kat dahil diğer tüm normal katlarında ise 8'er adet mesken bulunur. Bina girişine göre sağ yan cephede yer alan, binanın 5. normal katında konumlanan 48 bağımsız bölüm ve kapı numaralı; doğu olmak üzere tek cepheli meskendir. Yapılan tespite göre 43,00 m2 brüt kullanım alanına sahip,2 yatak odası,1 yaşam odası + mutfak nişi,1 banyo ve 1 çiçeklik bölümünden oluşur. Giriş kapısı çelik, giriş zemini seramik kaplama, duvarları sedef boyadır. Yaşamve yatak odalarının zemini seramik kaplama, duvarları saten boyadır. Mutfak nişinde ahşap dolaplar ve granit tezgah olup, banyoda duşakabin, ayaklı lavabo ve klozet vardır, zemini ve duvar seramik kaplama, iç kapıları ahşap, pencereleri ise çift camlı PVC doğramadır.Tavanlarında kartonpiyer süslemeler mevcut, mesken bakımlıdır.
Kıymeti : 105.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : hacizler,ipotek şerhi
1. Satış Günü : 13/05/2020 günü 10:35 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 12/06/2020 günü 10:35 - 10:45 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1251 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.12/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR