GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep/Şahinbey'de 2+1 daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01091777
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : ERTUĞRULGAZİ MAH. / ŞAHİNBEY
Oda Sayısı : 2+1
: 80
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 3
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 28.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/3637 Talimat
Muhammen Bedeli
:
161,688 TL
Birinci Satış Günü
:
16.01.2020 10:25
İkinci Satış Günü
:
11.02.2020 10:25
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ
2017/3637 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Tapu Kaydı: Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Güneykent Mah. 5513 Ada, 2 Parsel, 1. Kat, 13 Nolu Bağımsız Bölüm. Özellikleri: Meskenin bulunduğu bina bodrum+zemin+3 normal kattan ibaret taplam 5 katlı betonarme karkas bir binadır. 1. kattaki (binanın girişinde zemin kat) 3. bağımsız bölüm nolu kuzey - doğu cephedeki meskende 1 salon, 2 oda ,mutfak, antre, banyo, lavabo , wc, 1 balkon mahalleri bulunmaktadır. Dairenin duvarları macunlu desenli subazlı boya yapılmış, salon ve oda tabanları ahşap laminat parke, ıslak zemin tabanları mermer kaplama yapılmıştır. Mutfak kısmen fayans olup, diğer ıslak zemin duvarları tavana kadar fayans kaplama yapılmıştır. Kapılar Amerikan ahşap kapı olup, pencere doğramaları PVC?dir. Meskenin antre, salon ve mutfak tavanına bant şeklinde dekoratif alçı asma tavan yapılmıştır. Binanın elektrik ve suyu mevcut olup, meskenin inşaat alam 80,00 m2, net kullanım alanı 65,00 m2'dir. Dairenin olduğu bina kaloriferlidir. Binanın her katında 4 daire bulunmaktadır. Bina yaklaşık 3 yıllık olup yıpranması %4 olarak düşülecektir. Dairenin olduğu bina şehir merkezinin yaklaşık 7-8 km. güneyinde olup, Her türlü Belediye hizmetlerinden tümüyle faydalanmaktadır. Çevresi imarlı ve çok katlı olarak yapılaşmıştır. Ulaşım sorunu bulunmamaktadır. Binanın doğusunda güneyinde 189033 nolu sokak kuzeyinde ise 189027 nolu cadde geçmektedir. Taşınmaz Yeşilvadi parkının batı kısmında olup. Taşınmaz köşebaşı ve imar parseldir.
Adresi : Ertuğrul Gazi Mah, 189033 Nolu Sok, No:1, Müslüm Can Apt, Zemin Kat, D: 3 Şahinbey/Gaziantep
İmar Durumu : Taks: 0,35 Kaks: 1,35 Ayrık Nizam Üç Katlı Konut Yapı Adasında
Kıymeti : 161.688,80 TL

KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 16/01/2020 günü 10:25 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 11/02/2020 günü 10:25 - 10:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3637 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.26/11/2019
***İş bu ilan tebliğat yapılamayan tüm ilgililere tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.
(İİK. M 126) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR