GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep/Şahinbey'de 2+1 daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078073
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : GÜNEYKENT MAH. / KARATAŞ
Oda Sayısı : 2+1
: 78
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 07.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/139925 Esas
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.12.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
17.01.2020 10:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ
2018/139925
ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Güneykent Mah. 4148 Ada, 9 Parsel, C blok 2. Kat 9 nolu bağımsız mesken . Satışa konu taşınmaz bilirkişi raporuna göre 2. katta bina girişine göre sol yan cephede kalmaktadır.Söz konusu mesken nitelikli taşınmaz, 2 oda 1 salon mutfak ,banya ,antre, lavabo+wc ve 1 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır.Salon ve odalarda zeminler parke,koridor mutfak ve diğer alanlarda zemin seramiktir.Mutfak tezgahı granit ,duvarlar su bazlı boya olup,bireysel kombi sistemi ile dogalgazla ısıtma sağlanmaktadır.Apartman giriş kapısı ferforje, ,merdivenler ve zemin mermer,korkuluklar alümünyum profil olup,mahallinde bürüt 78 m2 kullanım alanına sahiptir. Yeditepe mahallesi içerisinde bulunan parsele ulaşım Üniversite kavşağından karataşa doğru giden ana arterlerden 216 nolu cadde üzerinden güneydoğu yönünde yaklaşık 1800 metre ilerleyip sola 72 nolu caddeye dönülür.Bu cadde üzerinden 400 metre kuzeydoğu yönünden ilerlediğimizde sola 85110 nolu caddeye dönülür,cadde üzerinde 120 metre ilerleyip sağa 85120 nolu sokağa dönülüp,200 metre kuzeydoğu yönünde ilerlediğimizde solda site içerisinde konumlu ve ana taşınmaza ulaşılır.Taşınmazın çevresinde site tarzı yapılaşmalar bulunmaktadır.Taşınmaza yakın konumlu bilinen yerler ;Teleferik parkı,Özel Erdem Koleji, OSKA AVM ve muhtelip parklar bulunmaktadır.Bölgeye toplu taşıma araçları ve özel araçlarla ulaşım sağlanmakta olup,taşınmazın ulaşım ve alt yapı sıkıntısı bulunmamaktadır.
Adresi :Yeditepe Mah,85120 nolu sk. C Blok Apt. no:27 C/9 Şahinbey GAZİANTEP
Arsa Payı : 102/7724
İmar Durumu :Şahinbey Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünde incelenen 1/1000 ölçekli imar planına göre;taşınmazın yer aldığı parsel 'Ayrık Nizam 3 kat ,ön bahçe mesafesi 3 metre , TAKS: 0,35, KAKS (Emsal):1,35,konut yapı adasına'gelmektedir.
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında ve dosyasında olduğu gibidir
1. Satış Günü : 23/12/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 17/01/2020 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/139925 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.04/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR