GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep/Şahinbey'de 2+1 daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064608
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : AKKENT MAH. / ŞAHİNBEY
Oda Sayısı : 2+1
: 88
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 13
Binadaki Kat Sayısı : 15
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 10.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/17871 Esas
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.12.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
06.01.2020 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

2018/17871 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Tapu Kaydı: Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Bağlarbaşı Mah. 219 Ada, 2 Parsel, A blok, 13. Kat, 56 Nolu Bağımsız Bölüm. Özellikleri: Keşif günü yerinde yapılan incelemede iç mekan özellikleri görülememiş olup Site Güvenliği ile yapılan görüşmede taşınmaz içerisinde mal sahibinin oturduğu kapı numarasının 55 olduğu öğrenilmiştir. Taşınmazın iç mekan özellikleri görülememiş ve mahallinde onaylı projesiyle uyumluluğu kontrol edilememiştir. İç Mekan özellikleri orta seviyede kabul edilip onaylı projesindeki metrajlara göre değer takdir edilmiştir. Bölge, genel anlamda Ayrık nizamda inşa edilmiş 10-15 katlı evlerden oluşmaktadır. Nüfus yoğunluğu yüksek seviyededir. Bölgede altyapı tamamlanmış olup, kamu hizmetlerinden yararlanılmaktadır. Taşınmaza ulaşım; 400 Nolu Cadde üzerinde Doğu yönünde ilerlerken sol kol üzerinde bulunan 134012 nolu caddeye dönülür konu taşınmaz yaklaşık 110m ileride sol kol üzerinde konumlu site içerisindedir.. Taşınmaza ulaşım özel araçlar ve toplu taşıma ile kolay bir şekilde sağlanabilmektedir. Ana Taşınmaz Bodrum Kat, Zemin Kat ve 13 adet normal kat olmak üzere 15 katlıdır Bina girişi Bodrum Kattan olup giriş kapısı alüminyum doğrama camlı kapıdır. Yer ve merdivenler mermer kaplama olup, 2 adet asansör bulunmaktadır. Taşınmaz 2 oda, 1 salon, 1 banyo ve 2 balkondan oluşmakta doğalgazlı 88 m2 olup tüm belediyecilik imkanlarından faydalanmaktadır.
Adresi : Akkent Mah. 134012 Nolu Cad. Sevinçler Sit. A Blok. No:34 A/55 Şahinbey/Gaziantep
İmar Durumu : 1/1000 lik imar planında göre Kaks:1,35 yençok serbest konut alanı
Kıymeti : 190.000,00 TL

KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 10/12/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 06/01/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/17871 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.08/10/2019
***İş bu ilan tebliğat yapılamayan tüm ilgililere tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.
(İİK. M 126) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR