GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep/Şahinbey'de 2+1 daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062089
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : AYDINBABA MAH. / DÜZTEPE
Oda Sayısı : 2+1
: 77
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 05.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/95103 Esas
Muhammen Bedeli
:
85,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.12.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
30.12.2019 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2019/95103 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Taşınmazın Özellikleri : Satışa konu taşınmaz; Gaziantep ili, Şahinbey ilçesi, İsmetpaşa mah., 3 cilt, 251 sayfa, 870 ada, 31 parsel, 12/152 arsa paylı, 152,00m2 yüzölçümlü, "Altı Katlı Kargir Apartman" ana nitelikli gayrimenkuldeki 3. kat, 10 bağımsız bölüm nolu Mesken vasıflı gayrimenkuldür. İsmetpaşa, Aydınbaba mahalleleri, Şahinbey ilçesinin merkezi ve ilin en eski yerleşim alanlarından birisidir. Bölgenin ana arteri olan İnönü Caddesinin ticari ve trafik yoğunluğu çok yüksektir. Cadde üzerinde apartman tipi yapıların zemin katlarında ticari amaçlı kullanılan çok çeşitli dükkanlar, benzin istasyonu, normal katlarında ise konut amaçlı kullanılan taşınmazlar yer almaktadır. Bölgedeki yapılar genelde oldukça eski (40-45 yıllık) yapılar olmakla birlikte, yeni yapı sayısı oldukça azdır. Yeni yapılar ise eski yapıların yıkılarak yerine yenilerinin yapılması şeklinde oluşmuştur. Bölge, gerek yapıların işçilik ve malzeme kalitesi gerekse ticari potansiyel açısından, orta gelir grubu tarafından talep görmektedir. Ana gayrimenkul parsel üzerine bitişik nizamda, 3/B yapı sınıfında, betonarme karkas sistemde, 1 bodrum + zemin + 3 normal kat + teras kat olmak üzere toplam 11 adet bağımsız bölüm (mesken) bulunmaktadır. Binaya giriş zemin kat kotundan sağlanmakta olup, giriş kapısı 57016 No'lu sokaktan binaya bakıldığında ön cephede ve güney yönde bulunmaktadır. Binanın tüm dış cephesi normal dış cephe boyası, giriş ve merdiven zeminleri beton mozaik, duvarları ise tavana kadar plastik boyadır. Binanın asansörü bulunmamaktadır. Bina orta bakımlıdır. Kartifakı projesine binanın bodrum katında 1 BB işyeri, zemin katında bina giriş ile 3 adet dükkan (2, 3, 4 BBler) 3. normal katın her birinde ise 2'şer adet mesken teras katında 1 adet mesken (11 BB) bulunmaktadır. Taşınmaz bina girişinden ve 57016 Nolu Sokaktan binaya bakıldığında arka cephede yer alan, binanın 3. normal katında konumlanan 10 bağımsız bölüm ve 6 numaralı meskendir. Mesken, kuzey ve batı olmak üzere iki cephelidir. Mesken brüt 77 m2 brüt kullanım alanına sahip olup, antre-hol 2 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo, 1 WC-lavabo ve 1 balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Meskenin giriş kapısı çelik giriş ve koridor zeminleri seramik kaplama duvarları yağlı boyadır. Salon ve odaların zeminleri laminat parke kaplama, duvarları yağlı boyadır. Mutfakta ahşap dolaplar ve granit tezgah bulunmakta, zemini ve duvarı seramik kaplamadır. Tüm ıslak hacimlerin zeminleri ve duvarları seramik kaplamadır. Meskenin iç kapıları ahşap, pencereleri çift camlı PVC doğramadır. Mesken bakımlıdır.
Adresi : Aydın baba mah., 87016 nolu sk., No: 5, Kat: 3, D:6 Şahinbey/GAZİANTEP'dir.
İmar Durumu : Parsel "Konut Alanı" içerisinde yer almaktadır. Yapılaşma Koşulları:Bitişik Nizam, TAKS:, KAKS: 0,15, HMAX: 9,50 olarak belirlenmiştir.
Kıymeti : 85.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4 Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Beyan : Yönetim Planı 28/09/1989
1. Satış Günü : 03/12/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 30/12/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/95103 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.03/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR