GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep Şahinbey'de 130 m² 3+1 daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01114671
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : ŞAHİNTEPE MAH. / ŞAHİNBEY
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 5
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 12.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/46040 Esas
Muhammen Bedeli
:
243,590 TL
Birinci Satış Günü
:
12.03.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
06.04.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2019/46040 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri : Gaziantep İl, Şahinbey İlçe, 340 Ada, 3 Parsel, ŞAHİNTEPE Mahalle/Köy,cinsi tapu kayıtlarında arsa olarak belirtilen,parselin tamamı 2.500,00 m2 olan, kurulan kat irtifakına göre, A bloktaki, 38/ 2500 arsa paylı, 4. kattaki, 9 bağımsız bölüm nolu meskenin tamamı borçluya aittir.
Mahkeme tarafından yapılan bilirkişi raporuna göre, Taşınmazın cinsi tapu kayıtlarında ve kat irtfakmda belirtildiği gibi hali hazır yerinde, 4 normal kattaki (Asansörle çıkıldığında 5. Katta) 9 bağımsız bölüm nolu ( 9 nolu daire) kuzey - batı cepheli mesken olduğu görülmüştür.Taşınmaz Yenibahar sitesi A blokta olup,9 bağımsız bölüm nolu dairedir. Kuzey - batı cephedeki dairede 1 salon, 3 oda,mutfak, antre,banyo, lavabo ,wc ve 2 balkon mahalleri bulunmaktadır.Mesken olarak düzenlenmiş dairenin duvarları ince sıva üzerine macunlu subazlı boya yapılmıştır. Dairenin salon ve oda tabanları ahşap laminat parke, ıslak zeminler seramik kaplama yapılmıştır. Mutfak tezgah üzeri , banyo ve wc- lav. tavana kadar fayans kaplama yapılmıştır. Kapılar ahşap, pencere doğramaları PVC olup çift camlıdır.Dairenin elektrik ve suyu mevcut olup, toplam inşaat alam( brüt) 130,00 m2 dir. Net kullanım alanı 116.0 m2?dir. Taşınmazın olduğu bina kaloriferli ve asansörlüdür. Her katta 2 daire bulunmaktadır. Bina yaklaşık 10 yıllıktır.Taşınmaz şehrin güney batısında bir bölgede bulunmaktadır. Şehir merkezine yaklaşık 8-9 km mesafede bulunmaktadır. Köşebaşı parsel konumundadır.Taşınmazın olduğu bina Karataş 1. bölgesindeki olup, binamn kuzeyinde 133385 nolu sokak, batısında ise 133387 nolu sokak geçmektedir. Taşınmaz Karataş bölgesindeki gaski ve ilçe emniyet müdürlüğünün yaklaşık 300m batısında bulunmaktadır.Belediye düzenleme ortaklık payı verilmiş olup imar parselidir. Taşınmazın çevresi imarlı, modem ve çok katlı olarak yapılaşmış bir bölgedir. Her türlü Belediye ve Sosyal hizmetlerden tam olarak yararlanmaktadır Ulaşım sorunu bulunmayan mesken niteliğindeki taşınmaz.
Adresi : Şahintepe Mahallesi, 133385 Nolu Sokak, Yenibahar Sitesi, A Blok, No: 3-A , Kat: 5, Daire: 9 Şahinbey / G. Antep
İmar Durumu : Şahinbey Belediyesi îmar ve şehircilik Müdürlüğündeki ilgili imar paftasında görüleceği üzere 340 ada, 3 parseldeki taşınmazını/1000 ölçekli imar planında, ayrık nizam emsal: 2.00 yapılaşma koşulu bulunmaktadır.
Kıymeti : 243.590,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu ve dosyada bulunan takyidattaki gibidir.
1. Satış Günü : 12/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 06/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/46040 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.09/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR