GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep Şahinbey'de 123 m² daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01183392
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Oda Sayısı : 4+1
: 123
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 7
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 01.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2020/13485 ESAS
Muhammen Bedeli
:
281,916 TL
Birinci Satış Günü
:
18.09.2020 09:30
İkinci Satış Günü
:
13.10.2020 09:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

GAZİANTEP

İCRA DAİRESİ

2020/13485 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi,K.Kızılhisar Mah. 133 Ada, 4 Parsel, G Blok 2. Kat 7 Nolu Bağımsız Bölüm
Taşınmaz Mücevir alan sınırları içerisinde yer olmaktadır.İmar Planı incelendiğinde toplam yedi kattan oluşan betonarme yapılı apartmanda ,ikinci katta 7 numaralı bağımsız bölüm olarak, satışa konu taşınmaz yer olmaktadır.Kat Mülkiyeti bulunmaktadır.Satışa konu taşınmazın da yer aldığı bina ve diğer tüm binaların içerisinde yer aldığı ana taşınmazın yüzöçümü alanı 12.355,97 m2dir. Satışa konu taşınmaz binanın ikinci katında bulunmakta ve toplam dört odalı olup alanı,123,95 m2 dir .Belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanmaktadır.Gaziantep Tıp Fakültesi Hastanesine yaklaşık 2-3 km mesafede Gaziantep-Kilis karayoluna ise 1-1,5 km mesafededir.Çevresi çok katlı imarlı mesken yapılarıyla yapılaşmıştır. Satışa konu taşınmazında bağımsız bölüm olarak yer aldığı arsanın üzerinde toplam 7'şer katlı iki adet betonarme bina bulunmaktadır.Belediyenin her türlü hizmetlerinden yararlanmaktadır.Ulaşım sorunu yoktur.Merkezi konumdadır.
İmar Durumu : Şahinbey Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 05/02/2020 tarihli yazısına göre taşınmaz ''Taks:0,35 Kaks:1,35 Ayrık Nizam Üç Katlı Konut Yapı adasına gelmektedir.
Kıymeti : 281.916,21 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında ve Dosyasında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 18/09/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 13/10/2020 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/13485 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.26/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR