GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep Şahinbey'de 120 m² 3+1 daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01115833
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : KOLEJTEPE MAH. / KONAK
Oda Sayısı : 3+1
: 146
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 15.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/42072 Esas
Muhammen Bedeli
:
164,692 TL
Birinci Satış Günü
:
22.04.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
18.05.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2019/42072 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Gaziantep İl, Şahinbey İlçe, 2090 Ada, 63 Parsel, KOLEJTEPE Mahalle/Köy, 4. Kat, 12 Nolu Bağımsız Bölüm Tapu kaydında arsa olarak belirtilen parselin tamamı 482,00 m2'dir. Kurulan kat irtifakına göre parsel içerisinde 170/1400 arsa paylı 4. kattaki 12 No'lu Bağımsız Bölüm olan mesken. Taşınmazın cinsi tapu kayıtlarında her ne kadar arsa olarak görülmekte ise de; parsel üzerinde zemin + 4 normal kattan ibaret toplam 5 katlı betonarme karkas olarak inşa edilmiş bir bina bulunmaktadır. Meskenin kendi içinde 3 oda, misafir salonu, mutfak, antre, banyo, wc- lavabo ve 2 adet balkondan oluşmaktadır. Daire güney- doğu cephelidir. Mesken olarak düzenlenmiş yapı betonarme karkas olarak yapılmış, duvarlar ince sıva üzeri macunlu yağlı boyalıdır. Salon ve odaların tabanı ahşap parke kaplı olup, ıslak hacim tabanlarının seramik ila kaplı olduğu görülmüştür. Kapılar ahşap, pencere doğramaları PVC'dir. mutfak, lavabo, wc, banyo duvarları tavana kadar fayansla kaplıdır. Meskenin inşaat alanı 146,00 m2, net kullanım alanı 120,00 m2'dir. Bina yaklaşık 40 yıllık olup, asansörsüzdür. Taşınmaz kaloriferli ve asansörsüzdür. Her katta 2 daire bulunmaktadır. Taşınmaz şehir merkezine çok yakın olup, eski yerleşim bölgesinde bulunmaktadır. Taşınmazın doğusunda Hoşgör Caddesi geçmektedir. Taşınmaz Şahinbey İlçe Belediye Binası'nın yaklaşık 350 m doğusunda ve İnönü Caddesi'nin yaklaşık 200 m güneyinde bulunmaktadır. Çevresinin çok katlı ve imarlı olarak yapılaştığı görülmüştür. Taşınmaz her türlü belediye ve sosyal hizmetlerden tam olarak faydalanmaktadır.
Adresi : Kolejtepe Mh Hoşgör Cd No: 10 Zorlu Apt Kat: 4 D 9 Şahinbey/G.Antep
Arsa Payı : 170/1400
İmar Durumu : İnşaat tarzı İkiz nizam altı katlı ticaret yapı adasına ve yola gelmektedir
Kıymeti : 164.692,25 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Takyidattaki gibidir
1. Satış Günü : 22/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 18/05/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/42072 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.13/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR