GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep Şahinbey'de 117 m2 3+1 daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112550
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : BÜLBÜLZADE MAH. / ŞAHİNBEY
Oda Sayısı : 3+1
: 117
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 09.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/53193
Muhammen Bedeli
:
240,875 TL
Birinci Satış Günü
:
25.02.2020 09:50
İkinci Satış Günü
:
23.03.2020 09:50
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2018/53193 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri : Satışa konu taşınmaz, Gaziantep ili, Şahinbey ilçesi, Bülbülzade mah., 4414 ada, 4 parsel, 7/100 arsa paylı,1.106,69 m2 arsa üzerinde yer alan binanın 1. kat, 3 bağımsız bölüm nolu, mesken nitelikli gayrimenkul. Dairenin, Şahinbey Tapu Sicil Müdürlüğündeki mimarı projesinde 3 nolu bağımsız bölüm kapı numarası 12 olarak belirlenmiştir. Ancak dairedeki kapı numarası 3'tür. Taşınmazın tamamı borçluya aittir. Taşınmaz, Üniversite Bulvarından 216 nolu caddeyi takip ederek, Kadıoğlu-Kadoil Petrole gelindikten sonra, sola Şehit Binbaşı Aslan Kulaksız Caddesine dönülür (416 nolu cadde.) 416 nolu caddenin ilk yol ayrımından sola dönülüp 575 m devam edildiğinde varılan ilk kavşağın sağında kalmaktadır. Ana taşınmaz, kuzeyindeki 25 m genişliğindeki yola cephelidir. İmar planında 4414 nolu ada üzerinde park alanı ve cami alanı vardır. Taşınmazın doğusunda 35 m genişliğinde, 10 nolu cadde vardır. Ana taşınmaz yaklaşık olarak 1 yıllık betonarme karkas yapıdır. Taşınmaz onaylı mimari projesine göe brüt 117,50 m2 (Asansör boşluğu, merdiven boşluğu, ışıklık tesisat şaftı ve müşterek alan payı dahil değildir) kullanım alanına sahiptir. Emir Apartmanına ön cepheden bakılınca sağdaki 1. kattaki (zemin kat üstü) meskendir. Ana taşınmaza bina girişi zemin kattan sağlanmaktadır. Karşıdan bakıldığında Emin Kaya İnşaat firmasının işyeri olan dükkanın hemen üstüdür. Mesken asansörden çıkışta sol taraftadır. Merdivenden kat holüne çıkışta ise sağ taraftaki karşı dairedir. Ana taşınmaz Şahinbey Tapu Sicil Müdürlüğündeki mimari projesinde bodrum, zemin ve 4 normal katlı olup toplam 6 kattan oluşmaktadır. Taşınmazda mülk sahibi ikamet etmektedir. Zeminde 1 adet mesken, 2 adet dükkan vardır, normal katların her birinde 3 adet bağımsız bölüm olmak üzere toplam 13 mesken vardır. Satış konu taşınmaz, iç mekan özellikleri bakımından salon, 3 oda (3+1), mutfak, kiler, antre, lvb-wc, banyo ebeveyn banyosu ve 1 balkon bölümlerinden oluşmakta olup odaların zemin alanları laminant parke kaplama, duvarları sıvalı ve sedef boyalı olup tavanları sıvalı, boyalı ve asma tavanlıdır. Antre ve mutfak kısmında zemin alanları granit kaplama, duvarları sıvalı ve sedef boyalı olup tavanları sıvalı, boyalı ve asma tavanlıdır. Islak hacimlerinde zemin alanları granit kaplama, duvarları fayans kaplama ve tavanları asma tavan kaplamadır. Mutfak bölümünde zemin alanları granit kaplama ve duvarları sıvalı ve düz boyalı, tavanları sıvalı, boyalı ve asma tavanlıdır. Mutfak dolapları hazır ahşap kaplama ve tezhahı granit kaplamadır. Taşınmazda kapılan CNC panel kaplama, dış kap ıçelik doğrama olup pencere açıklıkları PVC imalattır. Taşınmazda ısınma kombi sistemi ile sağlanmakta olup kuzey ve batı cephelidir.
İmar Durumu: İnşaat Nizamı: A-3 (ayrık nizam üç katıl konut yapı adasına gelmekte), KAKS: 1.35, TAKS: 0,35, önden:5 m, çekme mesafesine sahiptir.
Kıymeti : 240.875,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf (konut finansmanı)
Kaydındaki Şerhler : Dosya ipotek alacağı haricinde başkaca hacizler bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 25/02/2020 günü 09:50 - 09:55 arası
2. Satış Günü : 23/03/2020 günü 09:50 - 09:55 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/53193 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.06/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR