GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep Şahinbey'de 110 m² 2+1 daire icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112546
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Oda Sayısı : 2+1
: 110
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 09.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/53938 Esas
Muhammen Bedeli
:
182,086 TL
Birinci Satış Günü
:
06.03.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
31.03.2020 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2019/53935 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın tapu kaydı:
Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Güneykent Mah. 4228 Ada, 252 Parsel, 4. Kat 24 Nolu Bağımsız Bölüm
Özellikleri :
Satışa konu taşınmaz bilirkişi raporuna göre 72 nolu cadde ile 85094 no'lu sok.kesişiminde bulunmaktadır.Kuzey Batısında Şahinbey Belediyesi Deniz Semt Pazarı ve Cebeli Nur Camii,Güney batısında Şehit Polis Hasan Aslan Parkı ve Yedi Tepe Camii bulunmaktadır.Satışa konu taşınmaz yol ,su,elektirik,kanalizasyon,telefon,internet doğalgaz vb.gibi altyapı hizmetlerinden faydalanmakta olup,dolmuş otobüs gibi ulaşım sorununun olmadığı 72 nolu caddeden geçmektedir.Taşınmaz yakın çevresinde semt pazarı,çocuk parkı,okul ,camii,market ,benzin istasyonu sosyal tesisler gibi aktiviteleri gerçekleştirebilecek yapılar ve meskenler bulunmaktadır.Yapı sosyal ekonomik yapısı orta olan semtte bulunmaktadır.Yapı 2012-2013 yılında yapılmış olup,taşınmazın 4. katında bulunmaktadır.7-8 yıl önce inşaa edildiğinden dolayı bina korozyona uğramamıştır.Taşınmaz betonarme yapı olup,7-8 yıl önce 6 katlı olarak inşaa edilmiştir.Bina katta 4 daire şeklinde , 2+1 meskenlerden oluşmaktadır.Salon +2 oda +mutfak +banyo + balkon ve wc'ye sapiptir.Bütün oda tabanları lamine parke ,mutfak wc ve banyo tabanı ise 40x40 granit seramik kaplama yapılmıştır.Duvarlada sedef boya yapılmış olup,tavanlarda kartonpiyer +boya uygulanmıştır.Pencereler ısı yalıtımlı PVC pencere olup,kapılarda dekoratif ahşap camlı kapı yapılmıştır.
İmar Durumu : Zemin +5 katlı betonarme apartman ve arsası olarak E:1,35 ayrık nizam beş katlı konut yapı adasına imarda görünen yapının toplam bürüt inşaat alanı 110,00 m2 gözükmektedir.
Kıymeti : 182.086,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında ve dosyasında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 06/03/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 31/03/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/53935 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.05/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR