GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep Oğuzeli'nde 362 m² villa icradan satılıktır (Çoklu satış)

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112539
Şehir : Gaziantep / Oğuzeli
Semt-Mahalle : KÖRKÜN MAH. / OĞUZELİ
: 362
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : Villa Tipi
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 09.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1967 Talimat
Muhammen Bedeli
:
273,693 TL
Birinci Satış Günü
:
03.03.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
30.03.2020 11:00
Satış Yeri
:
Gaziantep Adliye Sarayı Mezat Salonu Şehitkamil/Gaziantep

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

2019/1967 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı: Gaziantep İli, Oğuzeli İlçesi, Körkün Mah. 370 Ada, 11 Parsel, Bodrum+Zemin+Birinci Kat, 18 Nolu Bağımsız Bölüm. Özellikleri: Taşınmazın cinsi tapu kaydında Bodrum, zemin, birinci kat Dubleks mesken olarak tescillidir. Site içerisindedir. Şehrin batı kesiminde gelir seviyesi yüksek tüccar, sanayici ve iş adamlarının bir araya gelerek bahçeli villa şeklinde yaptırarak oturmayı planladığı şehrin en gözde mekanlarının bulunduğu yerdedir. Havası temiz Şehir kalabalığından uzak içerisinde sosyal tesis, spor alanlarının bulunduğu,güvenlikli bir sitedir. Taşınmaz bodrum, zemin+1.kat şeklinde projelendirilmiş ve yapımı tamamlanmamıştır. Bodrum katta sığınak, Hobby odası, garaj ve teras bahçe mekanları bulunmaktadır. Bodrum kat alanı=112,30 m2 dir. Zemin katta; günlük oda, lavabo wc, Şömineli salon, vestiyer,mutfak,teras bulunmaktadır. Zemin kat alanı=129,20 m2 dir. 1.katta ise; Ebeveyn yatak odası, 2 adet çocuk odası, banyo ve soyunma odası mekanları bulunmaktadır. 1.kat alanı=120,80 m2 olup Villanın toplam alanı ise 362,30 m2dir. Taşınmazın olduğu gibi aynı parsel üzerinde bulunan diğer taşınmazların da inşaat seviyesi aynıdır. Dış ve iç sıvasının yapılmadığı iç mekanların ara duvarlarının örüldüğü, duvarların sıvasız ve boyasız olduğu, pencerelerinin ve kör kasalarının takılı olmadığı, elektrik ve sıhhi tesisatın çekilmediği oda tabanlarını dökme beton olduğu tespit edilmiştir. Mevcut hali ile içerisinin oturulacak durumda olmadığı, yapının yaklaşık 5 yıllık olduğu 3 yıldan beri faaliyetin olmadığı gözlemlenmiştir. Yıpranma ve eksiklik oranının %70 olduğu belirlenmiştir. Taşınmaz şehir merkezine yaklaşık 20km, mimar sinan mahallesine 1100 metre, halep Bulvarına (Kilis yolu) 2,5km. Büyük Şahinbey mahallesine 4 km. mesafededir. Taşınmazın özellikleri dikkate alındığında Şehre yakın hem bağ evi hem de villa şeklinde olması, güvenlikli olması, sosyal tesis, olması değerini olumlu yönde artıran unsurlardır. Meskenin tamamlanmamış ve inşaat faaliyetinin durmuş olması, ayrıca ne zaman tamamlanacağının belirli olmaması isedeğerini olumsuz yönde etkileyen unsurlardır. Taşınmazın değerini belirlerken yukarıda belirtilen tüm olumlu ve olumsuz yönleri dikkate alınacaktır.
Adresi : Körkün Mah Yenikent Konakları370 Ada 11 Parsel. 18 BB Oğuzeli / GAZİANTEP
İmar Durumu : Ayrık nizam 2 katlı konut yapı adasına denk gelmekte
Kıymeti : 273.693,45 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 03/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 30/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Gaziante Adliye Sarayı Mezat Salonu Şehitkamil/Gaziantep
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı: Gaziantep İli, Oğuzeli İlçesi, Körkün Mah. 370 Ada, 11 Parsel, Bodrum+Zemin+Birinci Kat, 31 Nolu Bağımsız Bölüm. Özellikleri: Taşınmazın cinsi tapukaydında Bodrum, zemin, birinci kat Dubleks mesken olarak tescillidir. Site içerisindedir. Şehrin batı kesiminde gelir seviyesi yüksek tüccar, sanayici ve iş adamlarının bir araya gelerek bahçeli villa şeklinde yaptırarak oturmayı planladığı şehrin en gözde mekanlarının bulunduğu yerdedir. Havası temiz Şehir kalabalığından uzak içerisinde sosyal tesis, spor alanlarının bulunduğu,güvenlikli bir sitedir. Taşınmaz bodrum, zemin+1.kat şeklinde projelendirilmiş ve yapımı tamamlanmamıştır. Bodrum katta sığınak, Hobby odası, garaj ve teras bahçe mekanları bulunmaktadır. Bodrum kat alanı=112,30m2 dir. Zemin katta; günlük oda, lavabowc, Şömineli salon, vestiyer,mutfak,teras bulunmaktadır. Zemin kat alanı=129,20m2 dir. 1.katta ise; Ebeveyn yatak odası, 2 adet çocuk odası, banyo ve soyunma odası mekanları bulunmaktadır. 1.kat alanı=120,80 m2 olup Villanın toplam alanı ise 362,30m2?dir. Taşınmazın olduğu gibi aynı parsel üzerinde bulunan diğer taşınmazların da inşaat seviyesi aynıdır. Dış ve iç sıvasının yapılmadığı iç mekanların ara duvarlarının örüldüğü, duvarların sıvasız ve boyasız olduğu,pencerelerinin ve kör kasalarının takılı olmadığı, elektrik ve sıhhi tesisatın çekilmediği oda tabanlarını dökme beton olduğu tespit edilmiştir. Mevcut hali ile içerisinin oturulacak durumda olmadığı, yapının yaklaşık 5 yıllık olduğu 3 yıldan beri faliyetin olmadığı gözlemlenmiştir. Yıpranma ve eksiklik oranının %70 olduğu belirlenmiştir. Taşınmaz şehir merkezine yaklaşık 20km, mimar sinan mahallesine 1100 metre, halep Bulvarına (Kilis yolu) 2,5 km. Büyükşahinbey mahallesine 4 km. mesafededir. Taşınmazın yukarıda da belirttiğim özellikleri dikkate alındığında Şehre yakın hem bağ evi hem de villa şeklinde olması, güvenlikli olması, sosyal tesis, olması değerini olumlu yönde artıran unsurlardır. Meskenin tamamlanmamış ve inşaat faaliyetinin durmuş olması, ayrıca ne zaman tamamlanacağının belirli olmaması ise değerini olumsuz yönde etkileyen unsurlardır. Taşınmazın değerini belirlerken yukarıda belirtilen tüm olumlu ve olumsuz yönleri dikkate alınacaktır.
Adresi : Körkün Mah Yenikent Konakları370 Ada 11 Parsel. 31B Oğuzeli / GAZİANTEP
İmar Durumu : Ayrık nizam 2 katlı konut yapı adasına denk gelmekte
Kıymeti : 254.028,61 TLKDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 03/03/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 30/03/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : Gaziante Adliye Sarayı Mezat Salonu Şehitkamil/Gaziantep
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı: Gaziantep İli, Oğuzeli İlçesi, Körkün Mah. 370 Ada, 8 Parsel, Bodrum+Zemin+Birinci Kat, 14 Nolu Bağımsız Bölüm. Özellikleri: Taşınmazın cinsi tapu kaydında Bodrum, zemin, birinci kat Dubleks mesken olarak tescillidir. Site içerisindedir. Şehrin batı kesiminde gelir seviyesi yüksek tüccar, sanayici ve iş adamlarının bir araya gelerek bahçeli villa şeklinde yaptırarak oturmayı planladığı şehrin en gözde mekanlarının bulunduğu yerdedir. Havası temiz Şehir kalabalığından uzak içerisinde sosyal tesis, spor alanlarının bulunduğu,güvenlikli bir sitedir. Taşınmaz bodrum, zemin+1.kat şeklinde projelendirilmiş ve yapımı tamamlanmamıştır. Bodrum katta sığınak, Hobby odası, garaj ve teras bahçe mekanları bulunmaktadır. Bodrum kat alanı=112,30 m2 dir. Zemin katta; günlük oda, lavabo wc, Şömineli salon, vestiyer,mutfak,teras bulunmaktadır. Zemin kat alanı=129,20 m2 dir. 1.katta ise; Ebeveyn yatak odası, 2 adet çocuk odası, banyo ve soyunma odası mekanları bulunmaktadır. 1.kat alanı=120,80 m2 olup Villanın toplam alanı ise 362,30 m2?dir. Taşınmazın olduğu gibi aynı parsel üzerinde bulunan diğer taşınmazların da inşaat seviyesi aynıdır. Dış ve iç sıvasının yapılmadığı iç mekanların ara duvarlarının örüldüğü, duvarların sıvasız ve boyasız olduğu,pencerelerinin ve kör kasalarının takılı olmadığı, elektrik ve sıhhi tesisatın çekilmediği oda tabanlarını dökme beton olduğu tespit edilmiştir. Mevcut hali ile içerisinin oturulacak durumda olmadığı, yapının yaklaşık 5 yıllık olduğu 3 yıldan beri faliyetin olmadığı gözlemlenmiştir. Yıpranma ve eksiklik oranının %70 olduğu belirlenmiştir. Taşınmaz şehir merkezine yaklaşık 20km, mimar sinan mahallesine 1100metre, halep Bulvarına (Kilis yolu) 2,5km. Büyükşahinbey mahallesine 4 km. mesafededir. Taşınmazın yukarıda da belirttiğim özellikleri dikkate alındığında Şehre yakın hem bağ evi hem de villa şeklinde olması, güvenlikli olması, sosyal tesis, olması değerini olumlu yönde artıran unsurlardır. Meskenin tamamlanmamış ve inşaat faaliyetinin durmuş olması, ayrıca ne zaman tamamlanacağının belirli olmaması ise değerini olumsuz yönde etkileyen unsurlardır. Taşınmazın değerini belirlerken yukarıda belirtilen tüm olumlu ve olumsuz yönleri dikkate alınacaktır.
Adresi : Körkün Mah Yenikent Konakları370 Ada 8 Parsel. 14 Bb Oğuzeli / GAZİANTEP
İmar Durumu : Ayrık nizam 2 katlı konut yapı adasına denk gelmekte
Kıymeti : 240.721,08 TLKDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 03/03/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 30/03/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Gaziante Adliye Sarayı Mezat Salonu Şehitkamil/Gaziantep
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1967 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.06/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR