GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep Oğuzeli'nde 3 katlı müstakil ev icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01061904
Şehir : Gaziantep / Oğuzeli
Semt-Mahalle : KÖRKÜN MAH. / OĞUZELİ
Oda Sayısı : 5+1
: 305
Banyo Sayısı : 3
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Bulunduğu Kat : Müstakil
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 05.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2607 Talimat
Muhammen Bedeli
:
858,749 TL
Birinci Satış Günü
:
26.11.2019 10:05
İkinci Satış Günü
:
23.12.2019 10:05
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ
2018/2607 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Tapu Kaydı: Gaziantep İli, Oğuzeli İlçesi, Körkün Mah. Karkıl Mekvii, 164 Ada, 1 Parsel, Zemin+Birinci Kat, 1 nolu Dubleks Mesken. Özellikleri: Taşınmazın tapu kayıtlarında belirtildiği gibi,keşif günü yerinde yapmış olduğum İncelemelerde hali hazır yerinde 1 nolu bağımsız bölüm olan meskenin borçluya ait olduğu, bodrum kat ,zemin kat ve 1. Kat olmak üzere üç katlı dubleks bir bina olduğu görülmüştür Site içerisinde tüm site sakinlerine hizmet veren güvenlik ve ortak bahçe düzenlemesi yapılmış ve tüm konutlarda ikamet edildiği tespit edilmiştir. Dubleks meskenin bahçe düzenlemesi yapılmış olup, bahçesinde çok sayıda ağaç ve süs bitkileri, gölgelik, çim saba , aydınlatma vs. bulunmaktadır. Keşif günü borçluya ait taşınmaz yerinde incelenmiş olup , gerekli ölçümler tarafımızdan yapılmıştır. Parsel üzerindeki yapının bodrum kut* zemin kat ve 1. Kat olarak birlikte dubleks mesken olarak kullanıldığı görülmüştür. Yapının bodrum katında 2 oda, kiler, depo ve we mahalleri bulunmakta olup, duvarları duvar kağıdı ile kaplanmıştır,Zemin taban kaplamaları ahşap laminat kaplıdır. Antre granit seramik kaplama yapılmıştır. Zemin katında salon ve açık mutfak vvc ve camlı teras mahalleri bulunmaktadır. 1. katta ise 3 adet yatak odası, banyo, 2 adet duş ve 2 adet balkon bulunmaktadır. Odaların zemin tabanları ahşap laminat olup, ıslak hacim tabanları granit seramik kaplama yapılmıştır. Duvarları duvar kağıdı yapılmış olup, tüm katlardaki odalarda tavanlarda bant şeklinde alçı asma tavan ve aydınlatması yapılmıştır. Bodrum katın içerisinde merdivenlerle zemin ve 1, Kata çıkılmaktadır. Kapılar ahşap lake .olup, pencereler PVC 'dır. Yapı betonarme karkastır 3 katın toplam inşaat alanı 305,00 m2 dir. Elektrik suyu mevcuttur. Bina kaloriferlidir.( kömürlü) Dava konusu bina yaklaşık 16-17 yıllık olup yıpranması % 20 olarak düşülecektir. Taşınmaz Şehir merkezinin yaklaşık 20 km. güney batısında bulunmakta olup, Belediye Ve Sosyal hizmetlerden kısmen yararlanmaktadır. Çevresinde genellikle bağ evleri ve yazlık siteler şeklinde yapılaşmalar mevcuttur. Taşınmaz Gaziantep-Kilis ( Halep Bulvarı) asfaltına yaklaşık 2000 m mesafede ve yolun batısında bulunmaktadır. Şehre yakınlığı ve bu özellikleri nedeniyle arsa olarak alınıp satılmaktadır,
Adresi :Mimar Sinan Mah, Dr, Asım Güzelbey Cad, Manolya Sit, Mavi Sok, No:2 Oğuzeli/Gaziantep
İmar Durumu : Ayrık nizam 2 katlı konut yapı adaşında- 1/1.00.0 ölçekli uygulama imar planı içerisinde olup 08.05.2013 tarih ve 2013-02 nolu iskan belgesi bulunduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 858.749,50 TL
KDV Oranı : %8 (Cumhurbaşkanı Kararnamesi Gereği)
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 26/11/2019 günü 10:05 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 23/12/2019 günü 10:05 - 10:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2607 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.02/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR