GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep/Oğuzeli'nde 3 katlı kaba inşaat halinde villa icradan satılıktır (Çoklu satış)

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00982862
Şehir : Gaziantep / Oğuzeli
Bina Yaşı : 0
Bulunduğu Kat : Villa Tipi
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 18.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9016 Esas
Muhammen Bedeli
:
559,506 TL
Birinci Satış Günü
:
02.07.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
29.07.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2018/9016 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Taşınmaz Kaydı: Gaziantep İli, Oğuzeli İlçesi, Körkün Mah. 370 Ada, 11 Parsel, Bodrum+Zemin+Birinci, 40 nolu Dubleks Mesken. Özellikleri: Taşınmaz tapu kayıtlarında yatay kat irtifakında da belirtildiği üzere, site içi numarası 40 olarak belirtilen dubleks meskendir. Bodrum kat, zemin kat ve 1. Normal kat olmak üzere üç katlı betonarme bir yapıdır. Yapı seviye olarak , kaba inşaat seviyesinde olup, duvarların örülü olduğu, sıva ve boyasının yapılmamış olduğu, ve içinde yaşanabilir bir seviyede olmadığı keşif sırasında görülmüstür. Dava konusu taşınmaz, şehrin güney bölgesinde yer alan, Oğuzeli Körkün Bölgesinde, genellikle yazlık sitelerin konumlandığı, çoğunlukla müstakil villa tarzında sitelerden oluşan, imarlı olarak yapılaşmış, gelişmekte olan bir bölgededir.Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır
Adresi :Mimar Sinan Mah. Dr. Asım Güzelbey Cad. Yenikent Konakları Sitesi No:40 Oğuzeli/GAZİANTEP
İmar Durumu : İmar planında ayrık nizam 2 katlı konut yapı adasında
Kıymeti : 559.506,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 02/07/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 29/07/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Taşınmaz Kaydı: Gaziantep İli, Oğuzeli İlçesi, Körkün Mah. 370 Ada, 9 Parsel, B blok, Bodrum+Zemin+Birinci, 11 nolu Dubleks Mesken. Özellikleri: Taşınmazın tapu kayıtların yatay kat irtifakında da belirtildiği gibi 11 nolu bağımsız bölüm (sile içi no. 137} olan dubleks meskenin borçluya ait olduğu yerinde görülmüştür, Konu edilen yerin hali hazır yerinde bodrum kat, zemin kat, 1. normal kat olmak üzere toplam üç katlı bir yapı olduğu görülmüştür, Parsel üzerindeki yapının hali hazırda inşaat halinde kaba inşaat halinde olduğu yalnızca duvarlarının örülmüş olduğu görülmüştür. Bu taşınmaz şehrin güneyinde şehre yaklaşık 25. Km,sinde yazlık evlerin bulunduğu bir bölgede bulunmakladır, çevresi genellikle yazlık ev olarak yapılaşmış olup, bu çevre yapılaşması genellikle imara uygun olarak yapılaştığı görülmüştür. Taşınmazın belediye hizmetlerinden faydalandığı görülmüştür.
Adresi : Mimarsinan Mah. Asım Güzel Cad. Yeni Kent Konaklan Sitesi İçi No:137 Oğuzeli/ GAZİANTEP
İmar Durumu : İmar planında ayrık nizam 2 katlı konut yapı adasında
Kıymeti : 574.200,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 02/07/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 29/07/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9016 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.16/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR