GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep Oğuzeli'nde 270 m² dubleks villa icradan satılıktır (çoklu satış)

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01136604
Şehir : Gaziantep / Oğuzeli
Semt-Mahalle : KÖRKÜN MAH. / OĞUZELİ
: 270
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 25.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/724 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
589,033 TL
Birinci Satış Günü
:
29.04.2020 10:40
İkinci Satış Günü
:
10.06.2020 10:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Gaziantep Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

2019/724 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
TAPU KAYDI: Gaziantep İli, Oğuzeli İlçesi, Körkün Mahallesi, Karakıl Mevkii, 162 ada, l Parsel 'de kayıtlı bulunan, 1. blok, Zemin ve birinci kat, Bağımsız Bölüm no:1 olan dubleks villanın tamamı
İMAR DURUMU: Oğuzeli İlçe Belediyesinde tarafımca yapılan incelemede, imar planında TAKS = 0,20, KAKS (Emsal) = 0,40 ayrık nizam iki katlı konut yapı (A-2) adasında olduğu belirtilmiştir. Parsel, imar parselidir.
TAŞINMAZIN GENEL DURUMU: Yerinde yapmış olduğum incelemelerde, taşınmazın niteliği tapu kayıtlarında 1, 2 ve 3 nolu Mesken Tamam, 4 nolu Mesken Natamam olarak tescillidir. Tespit konusu taşınmaz; 1 Bodrum + Zemin + 1 Normal kat şeklinde inşa edilmiş dubleks bir villadır. Taşınmazın 1. bodrum katında: 1 kapalı garaj, 2 depo ve 1 oda mevcuttur. Zemin katta: üstü açık teras, Amerikan mutfaklı 1 salon ve 1 WC mevcuttur. 1. Normal katta: l'i ebeveyn banyolu olmak üzere 3 oda, l banyo ve 1 balkon yer almaktadır. İlin yapılaşması tamamlanmamış bir bölgesindedir. Yakın çevresinde Halep Bulvarı, Zeytinli Köyü ve Gaziantep Havalimanı mevcuttur. Şehrin güney istikametindedir. Çevresinin bir kısmı yapılaşmış olup yeni yapıların imar planına uygun olarak yapılaştıkları görülmüştür. Etrafında siteler, lüks villalar ve tarım arazileri bulunmaktadır. Dava konusu taşınmazın, birçok belediye hizmetlerinden faydalandığı görülmüştür. Yol, su, elektik, kanalizasyon, telefon, internet, doğalgaz gibi alt yapı hizmetlerinden tam olarak faydalandığı tespit edilmiş olup, ulaşım sorunu kısmen yoktur.
TAŞINMAZIN DEĞERİ: Yapı, Betonarme karkas olarak yapılmıştır. Yaklaşık brüt 270,00 m2’dir. Bodrum kattaki depolardan birinin tabanı seramik, duvarı plastik boya ile kaplıyken diğer deponun tabanı, karo mozaik ve duvarı, fayans ile kaplıdır. Bodrum kattaki odanın tabanı, seramik; duvarı ve tavanı, plastik boya ile kaplı olup tavanda, duvarda ve zeminde su sızmasından ötürü hasarlar bulunmaktadır. Zemin katta yer alan Amerikan mutfaklı salonun mutfak ünitesinin tabanı, seramik; duvarı, sedef boya ve tavanı, kartonpiyerle kaplı olup salonun tabanı, laminant parke; duvarı, sedef boya ve tavanı, kartonpiyerdir. Üst katta yer alan tüm odaların zemini, laminant parke; duvarları sedef boya ve tavam, kartonpiyerdir. Islak hacim taban ve duvarları, seramik kaplamadır. Üst katın duvarları ve tavanlarında, yer yer su sızmasından kaynaklı küf ve boya dökülmeleri, bulunmaktadır. Ayrıca zemin ile üst katın mutfak, banyo ve tuvaletindeki su bağlantılarıyla armatürlerin bir kısmı da bulunmamaktadır. Pencereleri PVC çift camlı, iç kapıları ahşap doğrama olup boyalıdır. Dış kapısı, çelikten imal edilmiştir. Elektriği, suyu olup bireysel doğalgaz ısınma sisteminin villa içine kadar döşendiği; fakat bağlantısının gerçekleştirilmediği tespit edilmiştir. Merdiven boşluklarının duvarları, sedef boya ile boyalı olup tabanı, seramik ile kaplıdır. Merdiven boşluklarının duvarlarında, su sızmasından kaynaklı küf ve boya dökülmeleri, bulunmaktadır. Villanın birçok mahallinde, su sızması problemi bulunmaktadır. Bu yüzden küfler, su akıntı izleri, boyaların kalkması gibi problemler mesken içerisinde yaygındır. Bahçe peyzajı ve ışıklandırması tamdır. Terasın zemini, seramik ile kaplı olup barbekü bölümü bulunmaktadır. Villanın dışının bir kısmı taş kaplama, bir kısmı Amerikan siding kaplama, bir kısmı ise akrilik boya ile kaplıdır. Taş kaplamaların bir kısmı dökülmüş bulunmaktadır. Biri yoldan biri bahçeden olmak üzere, iki giriş kapısı bulunmaktadır.
Adres: Mimar Sinan Mahallesi, Kırmızı Sokak, No: 10 Oğuzeli / GAZİANTEP
Kıymeti : 589.033,38 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında ve dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 29/04/2020 günü 10:40 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 10/06/2020 günü 10:40 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Gaziantep Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
----------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
TAPU KAVDI: Gaziantep İli, Oğuzeli İlçesi, Körkün Mahallesi, Karakıl Mevkii, 162 Ada, l Parsel'de kayıtlı bulunan, 3. blok, Zemin ve birinci kat. Bağımsız Bölüm no: 1 olan dubleks villanın tamamı
İMAR DURUMU: Oğuzeli İlçe Belediyesinde tarafımca yapılan incelemede, imar planında TAKS =0,20, KAKS (Emsal) = 0,40 ayrık nizam iki katlı konut yapı (A-2) adasında olduğu belirtilmiştir. Parsel, imar parselidir.
TAŞINMAZIN GENEL DURUMU: Yerinde yapmış olduğum incelemelerde, taşınmazın niteliği tapu kayıtlarında 1, 2 ve 3 nolu Mesken Tamam, 4 nolu Mesken Natamam olarak tescillidir. Tespit konusu taşınmaz; 1 Bodrum + Zemin + 1 Normal kat şeklinde inşa edilmiş dubleks bir villadır. Taşınmazın 1. bodrum katında:2 depo, 1 oda ve Amerikan mutfaklı 1 salon mevcuttur. Zemin katta: üstü açık teras, Amerikan mutfaklı 1 salon ve 1 WC mevcuttur. 1. Normal katta: 1'i ebeveyn banyolu olmak üzere 3 oda, l banyo ve 1 balkon yer almaktadır. İlin yapılaşması tamamlanmamış bir bölgesindedir. Yakın çevresinde Halep Bulvarı. Zeytinli Köyü ve Gaziantep Havalimanı mevcuttur. Şehrin güney istikametindedir. Çevresinin bir kısmı yapılaşmış olup yeni yapıların imar planına uygun olarak yapılaştıkları görülmüştür. Etrafında siteler, lüks villalar ve tarım arazileri bulunmaktadır. Dava konusu taşınmazın, birçok belediye hizmetlerinden faydalandığı görülmüştür. Yol, su, elektik, kanalizasyon, telefon, internet, doğalgaz gibi alt yapı hizmetlerinden tam olarak faydalandığı tespit edilmiş olup, ulaşım sorunu kısmen yoktur.
TAŞINMAZIN DEĞERİ: Yapı, Betonarme karkas olarak yapılmıştır. Yaklaşık brüt 270,00 m2’dir. Bodrum kattaki depolardan birinin tabanı seramik, duvarı plastik boya ile kaplıyken diğer deponun tabanı, karo mozaik ve duvarı, fayans ile kaplıdır. Bodrum kattaki oda ve salon tabanı ile duvarları, seramik ve tavanı, plastik boya ile kaplı olup tavanından ve duvarlarından kısmen su almaktadır. Zemin katta yer alan Amerikan mutfaklı salonun mutfak ünitesinin tabanı, seramik; duvarı, sedef boya ve tavanı, kartonpiyer olup salonun tabanı, laminant parke; duvarı, sedef boya ve tavam, kartonpiyerdir. Salonun tavanından yer yer su sızıp akmıştır. Üst katta yer alan tüm odaların zemini, laminant parke; duvarları, sedef boya ve tavanı kartonpiyerdir. Islak hacim taban ve duvarları, seramik kaplamadır. Pencereleri PVC çift camlı, iç kapıları ahşap doğrama olup boyalıdır. Dış kapısı, çelikten imal edilmiştir. Elektriği, suyu olup bireysel doğalgaz ısınma sisteminin villa içine kadar döşendiği; fakat bağlantısının gerçekleştirilmediği tespit edilmiştir. Merdiven boşluklarının duvarları, sedef boya ile boyalı olup tabanı, seramik ile kaplıdır. Merdiven boşluklarının duvarlarında, su sızmasından kaynaklı küf ve boya dökülmeleri, bulunmaktadır. Villanın birçok mahallinde, su sızması problemi bulunmaktadır. Bu yüzden küfler, su akıntı izleri, boyaların kalkması gibi problemler mesken içerisinde yaygındır. Bahçe peyzajı ve ışıklandırması tamdır. Terasın zemini, seramik ile kaplı olup barbekü bölümü bulunmaktadır. Villanın dışının bir kısmı taş kaplama, bir kısmı Amerikan siding kaplama, bir kısmı ise akrilik boya ile kaplıdır. Biri yoldan, biri bahçeden iki giriş kapısı olduğu için meskende iki kapı numarası bulunmaktadır.
Adres: Mimar Sinan Mahallesi, Mavi Sokak, No:3 ve Kırmızı Sokak, No: 6 Oğuzeli / GAZİANTEP
Kıymeti : 589.033,38 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında ve dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 29/04/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 10/06/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Gaziantep Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
--------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/724 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR