NURDAĞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gaziantep/Nurdağı'nda 3+1 daire icradan satılıktır

NURDAĞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062389
Şehir : Gaziantep / Nurdağı
Semt-Mahalle : BAŞPINAR MAH. / NURDAĞI
Oda Sayısı : 3+1
: 106
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 7
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 05.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/135 Talimat
Muhammen Bedeli
:
107,023 TL
Birinci Satış Günü
:
27.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
23.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
Fatih mah.Yeni Nurdağı Hükümet Konağı Binası Nurdağı İcra Müdürlüğü Odası Nurdağı/GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
NURDAĞI
İCRA DAİRESİ

2019/135 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İhale konusu taşınmaz; Gaziantep İli Nurdağı İlçesi Başpınar Mahallesi Çilingir Mevkii 116 Ada 3 Parsel Bodrum Kat 1 No'lu Bağımsız Bölümdeki Mesken niteliğindedir. Taşınmazın adresi: Başpınar Mahallesi Şehit J. Uzm. Onbaşı Eyüp Aksoy Caddesi No:8/1 NURDAĞI/GAZİANTEP'tir. Arsa payı,609,31m2x93/1330=50,15m2 dir. Başpınar mahallesinde Şehit J. Uzm. Onbaşı Eyüp Aksoy Caddesine cepheli parseldir. Jeolojisi yaklaşık %10 meyilli bir yapıya sahiptir. Çevresi 6-7 katlı Ticari ve mesken yapılarıyla yapılaşmıştır. Belediyenin her türlü hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmazın 93,30m2 inşaat alanı+ 14,09m2 müşterek alan payı=106,39m2 brüt alanı,81,17m2 Net kullanım alanı bulunmaktadır. Yapı, betonarme karkas yapı olup Asansörlü ve kaloriferlidir. Yaklaşık 6-10 yıllık olan yapının % 10 yıpranması mevcuttur.3 oda,1 salon, mutfak, banyo, lavabo, wc, ,kiler ve holden ibarettir. Dış ve iç duvarlar boyalıdır. Tabanlar, odalarda, salonda, Islak zeminlerde ve holde karo paledyen mermer döşelidir. Tavanlar oda ve salonda sade düz satıhlı sıva üzerine alçı korniş yapılmıştır. Pencereler PVC doğrama olup demir korkulukludur. Kapılar dışta çelik doğrama içte camlı Amerikan kapılardır. Lavabo, wc ve banyoda PVC kapıdır. Tabanlar karo paledyen mermer, duvarlar tavana kadar fayanstır. Isınma, kombili doğal gazlıdır. Petekler vardır. Doğalgaz boruları giriş kapısına kadar gelmiş ancak bağlanmamıştır. Ve kombi henüz yoktur. Yapı yedi katlı binanın bodrum katı olup Arka cephededir.Yapı yedi katlı binanın bodrum katı olup arka cephededir.İhale konusu taşınmazın kıymet takdiri 107.023,40 TL'dir.
Adresi : Başpınar Mahallesi Şehit J. Uzm. Onbaşı Eyüp Aksoy Caddesi Emek Apt. No:8/1 Nurdağı/Gaziantep
Arsa Payı : 93/1330,
İmar Durumu : Var ,
Kıymeti : 107.023,40 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : -
1. Satış Günü : 27/11/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 23/12/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Fatih mah.Yeni Nurdağı Hükümet Konağı Binası Nurdağı İcra Müdürlüğü Odası Nurdağı/GAZİANTEP

SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Adresi belli olmayan ilgililere gazete ve elektronik ilanın İİK 127 maddesi gereği tebliğ yerine geçecektir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/135 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR