POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gazi(Şehitlik) Mahallesi'nde 417m2 dubleks konut icradan satılıktır

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00907222
Şehir : Ankara / Polatlı
Semt-Mahalle : GAZİ MAH. / POLATLI
Oda Sayısı : 6+1
: 417
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 01.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/273 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
800000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.01.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
19.02.2019 14:30
Satış Yeri
:
POLATLI ADLİYESİ 1. KAT SATIŞ SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
POLATLI
İCRA DAİRESİ
2018/273 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili, Polatlı İlçesi, Gazi(Şehitlik) Mahallesi 1627 ada 4 parsel Nolu, Dubleks Mesken nitelikli taşınmaz.
Taşınmazın Yeri ve Çevre Özellikleri :
.Bölgenin her türlü altyapı hizmeti Ankara Büyük Şehir Belediyesi ile İlçe belediyesi tarafından karşılanmaktadır.
.Polatlı ilçe merkezinin batısında yer almaktadır.
.Bölgede ulaşım toplu taşıma araçları vasıtasıyla sürekli olarak sağlanmaktadır.
Ana Gayrimenkulün Özellikleri :
.Ana taşınmaz Dubleks Mesken nitelikli, 417.00 m² yüz ölçümüne sahip taşınmaz üzerinde bulunmaktadır.
.Taşınmazın bulunduğu Ada'nın batısı Çamlıa Caddesi, kuzeyi Kızılcık Sokak ve doğusu Karasu Sokak güneyi ise Kıvılcım Sokak ile çevrilidir.
.Ana taşınmaza Kızılcık Sokak üzerinden girişi bulunmaktadır.
.1/1000 ölçekli Uygulama İmar planına göre, konut alanı içerisinde kalmakta olup, yapılaşma koşulları; Ayrık nizamda 3 kat müsaadelidir.
. Doğalgaz bağlantısı mevcuttur.
. Binanın dış kapısı, Ahşap doğramadır.
.Ana taşınmaz üzerinde yer alan yapı bodrum+ zemin + 1. Kat dan oluşmaktadır.
. Taşınmaz üzerindeki yapının tamamı Kreş ve Gündüz Bakım Evi olarak kullanılmaktadır.
. Bodrum Kat;Mutfak, Depo, Tuvaletler ve Müdüriyet odasından oluşmaktadır. Bodrum Katın mutfak içerisinden arka bahçeye geçiş sağlanmakta olup, bu arka bahçede çocukların oyun alanı parkı yer anlaktadır. Bodrum Katın zeminleri seramik kaplamadır. Odaların kapısı ahşap ve pencereleri ahşap doğramadır. Müdüriyet odasının duvarları alçılı ve sıvalıdır. Mutfak L biçiminde olup, bir kısmı terzi alanı olarak kullanılmaktadır.
. Zemin Kat;Toplam 2 Oda (Sınıf Olarak kullanılmakata), Mutfak, Antre, tuvalet ve Balkondan oluşmaktadır. Zemin Katın mutfak olarak kullanılan bölümün zeminleri seramik kaplamadır. Odaların kapısı ahşap ve pencereleri ahşap doğrama zeminleri ise parke kaplıdır. Odaların duvarları alçılı ve sıvalıdır. Antrede vestiyer mevcut olup, zemini parke kaplıdır. Mutfak mermer tezgahlı, ahşap dolaplıdır.
1. Kat;Toplam 4 Oda (Sınıf Olarak kullanılmakata), Antre, tuvalet ve Banyodan oluşmaktadır. Zemin Katın ıslak zeminleri seramik ile kaplıdır. Odaların kapısı ve pencereleri ahşap doğramadır. Üst katın merdivenleri parke ile kaplı korkulukları demir doğramadır. Antrenin zemini parke ile kaplı duvarları alçılı ve sıvalıdır. Odaların zeminleri parke ile kaplı, kapıları ve pencereleri ahşap doğrama duvarları alçılı ve sıvalıdır. Banyo ve tuvaletin zeminleri seramik ile kaplı duvarları tavana kadar fayans ile kaplı banyoda duşa kabin mevcuttur.
. Ana taşınmaz üzerinde yer alan Dubleks Meskenin güneyinde yangın merdivenleri mevcuttur.
. Bakımlı ve temiz bir görünüme sahiptir.
. Kamera Sistemi Binada mevcuttur.
. Ana taşınmaz üzerinde yer alan Binanın taban alanı 142 m² dir.
Adresi : Şehitlik Mahallesi Kızılcık Sokak No:43 Polatlı
Yüzölçümü : 417 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli İmar planına göre, Konut alanı içerisinde kalmakta olup, yapılaşma koşulları; Ayrık Nizam 3 Katlı, müsaadelidir.
Kıymeti : 800.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 22/01/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 19/02/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : POLATLI ADLİYESİ 1. KAT SATIŞ SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/273 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR